Dzień dobry. Mam obecnie 22 lata ,byłam już na wizycie u psychiatry (przypisana fluoksetyna) ,kol

3 odpowiedzi
Mam obecnie 22 lata ,byłam już na wizycie u psychiatry (przypisana fluoksetyna) ,kolejna za miesiąc w tym również jeszcze jedna wizyta 30.01.19.
Pisze ponieważ chciałabym uzyskać odpowiedź do jakiego specjalisty powinnam się udać w celu zdiagnozowania, wysłuchania mnie oraz do tego bym mogła stale być pod opieką danego lekarza a nie tylko leczenia farmakologicznego.

Od 13 roku życia cierpię na nawracajacą anoreksje, depresję oraz zaburzenia obsesyjno kompulsywne. W międzyczasie miały miejsce epizody bulimiczne, okaleczanie się. Prawdopodobnie cierpię też na zespół DDA. Martwią mnie obecnie napady złości, agresjii jak i autoagresjii choć w mniejszym stopniu niż kiedyś jeśli chodzi o autoagresje .
Potrzebuje solidnej diagnozy i pomocy w dorosłym życiu w którym ciężko jest mi się odnaleźć. Czuje się dzieckiem mimo wielu i mimo że w wielu sprawach radzę sobie dobrze to i tak nie mogę odnaleźć odpowiedzi na to kim jestem i co powinnam dalej robić.
Jestem osobą emocjonalna ,wrażliwą a zarazem jest we mnie wiele złości i nienawiści i czasami wybucham.
Najgorsze jest dla mnie to ,że nie chce odczuwać aż tak mocno tych emocji ponieważ utrudniają mi funkcjonowanie.
Jedna mała niekorzystna rzecz i czasami potrafię odpuścić A za kolejnym razem będę płakać cały dzień, odczuwać ból psychiczny czego wynikiem będzie głoszenie się.
Nie potrafię jeść w złych emocjach .Po prostu odrzuca mnie wtedy jedzenie ,więc nic nie jem dopóki nie powróci mi humor.
Sama siebie potrafię zdiagnozować ale nie o to chodzi. Mam połowę rzeczy które zostały zdiagnozowane i masę innych na które wciąż czekam żeby się dowiedzieć .
Proszę wybaczyć tak długa wypowiedź, ale rozpaczliwie potrzebuje porady i kierunku dzięki czemu uda mi się zmienić moje życie.
Dobrze wiem że potrzebuje lekarza , ale bardzo ciężko mi się do tego zabrać A terminy spotkań oddalone tak bardzo od siebie też robią swoje .
Nie jestem pewna czy dobrze wybrałam specjalizację, jeśli nie bardzo proszę mi podpowiedzieć do kogo powinnam się zwrócić.
Dzień dobry. Proponuję poszukać psychoterapeuty, z którym mogłaby Pani rozmawiać o swoich trudnościach. Uważam, że warto skorzystać z regularnej psychoterapii. Ważna jest Pani motywacja. Zmiana wymaga czasu i systematyczności.

Pani już wie, że potrzebuje stałej, wrażliwej opieki ze strony kogoś, kto będzie mógł zrozumieć i wysłuchać. Co więc stoi na przeszkodzie, by poszukać psychoterapeuty. Proponuję, by umówiła się pani na konsultacje i wybrała osobę, która wzbudzi zaufanie. Terapia będzie prawdopodobnie trwała wiele lat, dlatego warto zdecydować się na psychoanalizę i zacząć od takiej ilości sesji, na jaką panią teraz stać.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry,
uczyniła już Pani pierwszy ważny krok w znalezieniu pomocy dla samej siebie - i odbyła Pani wizytę u lekarza psychiatry.

Na ten moment zalecałabym poszukanie psychoterapeuty, który i postawi diagnozę dotyczącą Pani struktury osobowości i będzie mógł dobrać odpowiednią formę leczenia - w zależności od rozpoznania.

Życzę dobrego dnia,
Anna Schulz