dzień dobry mam nie typowie pytanie jak to jest że w wieku 5 lat (mam teraz 14 i teraz wspomniałam t

2 odpowiedzi
dzień dobry mam nie typowie pytanie jak to jest że w wieku 5 lat (mam teraz 14 i teraz wspomniałam ten sen) przyśniło mi się że jestem na spacerze w nowym domu a nigdy go nawet na oczy nie widziałam w wieku 9 lat przyleciałam do polski i nagle zamieszkałam w tym samym domu co mi się przyśnił jak to się to sało i czy to jest wogóle normalne. Teraz sobie pomniałam o tym śnie i wydaje mi się to bardzo dziwne. Proszę o napisanie czy to jest normalne i czy powinnam iść do specjalisty
Witam,
W snach często pojawiają się obrazy, z którymi mieliśmy kontakt na jawie. Możemy nie pamiętać danej osoby lub danego miejsca, które nam się przyśniła, co nie oznacza, że nie mieliśmy z nimi kontaktu na jawie. Poprostu zapisały się one w naszej podświadomości. W tej sytuacji mogło to być np. ujrzenie danego domu w reklamie telewizyjnej, może opiekunowie w tamtym czasie poszukiwali domu i natknęłas się na zdjęcia. Zdarza się również tak, że niektore wydarzenia z naszego życia wypieramy ze świadomości ze wględu na trudne doświadczenia lub zbyt młody wiek (poniżej 3 r.ż). Jeżeli jest to jedyny z objawów, to wiedz, że jest to coś całkowicie normalnego. Proponuję jednak porozmawiać z opiekunami o swoich niepokojach oraz skorzystać z rozmowy z psychologiem szkolnym.

Dzień dobry,
nasz umysł posiada sferę świadomą, do której mamy dostęp i sferę nieświadomą która odpowiada, ze tak zwane zjawisko olśnienia - rozwiązania, które przychodzą nam po czasie gdy już nie zastanawiamy się już nad rozwiązaniem tego problemu. W kwestii snów, powstało wiele teorii. Ja preferuję te które mówią o snach jako o naszych procesach psychicznych dziejących się w nieświadomości mających właśnie w snach swoją manifestację. Jest możliwe, że obecnie przypomniał się ten sen (marzenie pięciolatki o posiadaniu domu). Z biegiem czasu ten sen mógł zostać połączony przez Twój umysł ze wspomnieniem przyjazdu do Polski i zamieszkaniu w obecnym domu. Podczas badań nad zapamiętywaniem i odtwarzaniem zdarzeń z pamięci długotrwałej naukowcy odkryli, że umysł człowieka ma tendencje do wypełniania luk pamięciowych innymi podobnymi zdarzeniami. Coś takiego mogło mieć miejsce w Twojej sytuacji i jest to coś naturalnego. W sytuacji, gdy wielokrotnie doświadczasz takich stanów proponowałbym konsultacje specjalistyczną w celu wykluczenia problemów natury fizjologicznej lub psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie - Krzysztof Czułno.