Dzień dobry, mam 41 lat i jestem w 27 tygodniu ciąży. Dziecko jest spore jak na swój tydzień. Krzywa

1 odpowiedzi
Mam 41 lat i jestem w 27 tygodniu ciąży. Dziecko jest spore jak na swój tydzień. Krzywa cukrowa wyszła 99 na czczo po godzinie 128 a po dwóch 115. Od tamtego czasu czyli 3 tygodnie badam cukier glukometrem. Na czczo cukier miałam dość wysoki zaledwie kilka razy zazwyczaj od 78-99. Lekarz mówi że raczej nie mam cukrzycy tylko jadłam źle -za dużo słodyczy, owoce na kolację itd. zmieniłam to wszystko i w badaniach glukozy wychodzą mi bardzo płaskie wyniki. Np. przed jedzeniem 83 a godzinę po 90. Dziś rano na czczo 91 a po godzinie po śniadaniu 84. Co to może oznaczać. Czy jem za mało,albo źle? Z góry dziękuję za odpowiedź
Dzień dobry. Na wszystkie te pytania powinien odpowiedzieć diabetolog na wizycie, ponieważ są potrzebne jeszcze inne informacje. Owszem ma pani cukrzyce ciążową, tyle że w tym momencie być może wyrównaną. Jeśli jemy za dużo słodyczy, to organizm zdrowej osoby, poradzi sobie z nadmiarem cukru i badania wyjdą prawidłowo. Jeśli jest inaczej, to właśnie to świadczy o problemach w utrzymaniu prawidłowej regulacji cukru we krwi. Pani dziecko jest za duże w stosunku do wieku ciążowego? Absolutnie powinna się Pani zgłosić na wizytę do diabetologa!