Dzien dobry, mam 30 lat zmarszczki pod oczami raczej srednioplyciutkie i czolo raczej w lepszym stan

3 odpowiedzi
Mam 30 lat zmarszczki pod oczami raczej srednioplyciutkie i czolo raczej w lepszym stanie, chcialam dowiedziec sie prawdy na temat zwyklych nici PDO- dzis od jednego lekarza dowiedzialam sie ze to zwyczajne naciaganie pieniadzy(ze juz lepszy efekt daje botoks) ze efekt jest bardzo bardzo slaby-podobno mezoterapia iglowa to samo. Pytam bo mam termin na piatek-ale moge przeciez wybrac inny zabieg nic nici, dr. pani dr sugeruje 10 nici pod oczy i 10 na czolo, proszę o szczere porady czy zdecydowac sie jednak na te nici czy jednak co innego. Ps. I Pan dr. bardziej polecal nici barb- choc na te jeszcze sie nie kwalifikuje bo nie mam opadniecia skory.
Obecność zmarszczek mimicznych okolicy czoła czy oczu jest wskazaniem do zabiegu z toksyną botulinową. Nici PDO świetnie sprawdzają się do zagęszczania skóry - pod tym względem dadzą lepszy efekt niż mezoterapia. Na twarz trzeba popatrzeć pod różnymi względami i dobrać odpowiedni zabieg. Pozdrawiam.

Jest Pani bardzo młodą osobą. W takim wieku obecność zmarszczek mimicznych jest wskazaniem do zastosowania toksyny botulinowej. Podstawą dobrostanu skóry jest jej jakość=gęstość, napięcie. Jest wiele metod poprawiających jej wygląd. Wg mnie nici są ostatecznością,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel
Każda z wymienionych metod znajduje dobre zastosowanie w medycynie estetycznej i adresuje inne problemy starzenia skóry. W przypadku stwierdzenia zmarszczek o etiologii mimicznej zalecał bym rozpoczęcie terapii od zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej. W zależności od oceny stanu skóry podczas konsultacji lekarskiej zwykle zalecane jest kontynuowanie terapii na kolejnej wizycie np. wykorzystując zabiegi mezoterapii celem poprawy kondycji/jakości skóry. Nici PDO rozważał bym w drugiej kolejności w przypadku konieczności uzyskania dodatkowej sprężystości/jędrności skóry.
Pozdrawiam serdecznie.