Dzień Dobry. Mam 19 lat, nie mam problemów z wątrobą, trzustką czy nerkami ani również nie mam st

2 odpowiedzi
Dzień Dobry.

Mam 19 lat, nie mam problemów z wątrobą, trzustką czy nerkami ani również nie mam stwierdzonej cukrzycy (jednak już dziadek ją miał). Póki co siedzący tryb życia, ale jak tylko zostaną siłownie otwarte, to wracam do treningów 3-4 razy w tygodniu.

Od paru dni zacząłem stosować dietę ketogeniczną. Jednak poczytałem artykuły związane z tą dietą i dowiedziałem się o pozytywnych skutkach jak i niektórych zagrożeniach stosowaniem tej diety.

Chciałbym przede wszystkim dowiedzieć, które z tych zagrożeń jest prawdziwa, no i czy mogę bez przeszkód przejść na tą dietę, bo wiem, że nie każdy jest do tego przystosowany.
Dzień dobry. Nie polecam diety ketogenicznej- jest niebezpieczna dla zdrowia, poza tym nieskuteczna.. Jeżeli ma Pan plan, żeby zrzucić parę kilogramów- zapraszam serdecznie do gabinetu lub na wizytę online- chętnie pomogę.
Joanna Bączek, Poradnia Dietetyczna ADEO

Dzień dobry,
dieta ketogeniczna nie jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na to, że może ona w długiej perspektywie czasu szkodliwie działać na wątrobę czy nerki. Najlepsza dieta w takich przypadkach zakłada odpowiednie ograniczenie węglowodanów (nie całkowite ich wykluczanie) oraz odpowiedni Indeks Glikemiczny. Ważna jest również aktywność fizyczna, nie musi być to koniecznie siłownia. Na początku najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który pomoże odnaleźć się w gąszczu informacji.