Dzień dobry! Mam 18 lat, hiperkifozę oraz zniesioną lordozę szyjną. Rozpoznano u mnie zaburzenia ne

1 odpowiedzi
Mam 18 lat, hiperkifozę oraz zniesioną lordozę szyjną. Rozpoznano u mnie zaburzenia nerwicowe w 2018r.. Dzisiaj nie mam do czynienia z objawami typowo nerwowymi, jednak trapi mnie bardzo jedna rzecz, mianowicie po zjedzeniu obiadu (chyba, że nie jest on zbyt obfity albo zaczynam nim dzień, co nie zdarza się rzadko) mam wrażenie jakby napinały mi się mięśnie (czuć niemiłe ciągnięcie), szczególnie mięsień piersiowy większy, czworoboczny, a także uda. Towarzyszy mi to lekko ponad rok, a miałem z tym do czynienia zanim rozpoznano u mnie zaburzenia nerwicowe. Pół roku temu byłem w szpitalu z podejrzeniem twardziny układowej, która została wykluczona. Wszelakie wyniki badań mam bardzo dobre. Czy taką reakcję mięśni da się jakoś uzasadnić? Co powinienem zrobić? Dodam, że z ciągnieciem mam do czynienia przede wszystkim po jedzeniu mięsa na obiad
Dziękuję za odpowiedź
Rozwiazanie moze byc banalne...moze ale nie musi. Wszystko o czym Pan pisze jest ze sobą powiązane. Jedzenie mięsa angażuje większą pracę mięśni aniżeli pozostałych typów pokarmu. Mięśnie i układ nerwowy łączy jeden element - jest nim układ powięziowy. Zaburzenia w obrębie układu powięziowego mogą przyczyniać się do zaburzeń mięśniowych ale również nerwowych! Mało tego jedno drugie napędza, a więc zaburzenia powięziowe bedą powodować napięcia nerwowe i stany nerwicowo-depresyjne, które to bedą powodować zaburzenia powięziowe, a następnie mięśniowe, a więc koło się zamyka. Najlepszym rozwiązaniem będzie na początek praca terapią powięziową na całym ciele, zwłaszcza w rejonie podpotylicznym. Jeżeli powięź odpuści przechodzimy do rozluźnienia układu mięśniowego poprzez klasyczne lub lecznicze masaże całego kręgosłupa. W międzyczasie warto zadbać o właściwą regenerację ośrodkowego układu nerwowego poprzez właściwą suplenentację. Osobiście polecam witaminy z grupy B (B- complex), witamina d3, cytrynian magnezu (30 min przed snem) oraz ashwagandha. 1,5 litra wody dziennie i 8h snu. Od czasu do czasu polecam saune. Układ powięziowy dobrze reaguje na ciepło. Zastosowana terapia powinna rozwiązać Pana problemy.