Dzień dobry,Kolejny raz, po 10 minutach biegu pojawił mi się ból zlokalizowany w dole podkolanowym

11 odpowiedzi
Dzień dobry,
Kolejny raz, po 10 minutach biegu pojawił mi się ból zlokalizowany w dole podkolanowym, od strony zewnętrznej. Ból jest ostry, kłujący. Nie występuje w spoczynku, odczuwam go podczas chodzenia przy zginaniu nogi (aby go uśmierzyć chodzę na wyprostowanej nodze). Nasila się także podczas schodzenia ze schodów, a także podczas wchodzenia po schodach. Po kilku dniach od zaprzestania wysiłku nie odczuwam żadnych dolegliwości. Bardzo proszę o poradę co to może być/ do kogo się udać z tym problemem/ co dalej robić?
Dzień dobry,
kolano należy zbadać u fizjoterapeuty lub osteopaty, może też zajść potrzeba zrobienia USG lub rezonansu. Przyczyn takich dolegliwości może być wiele.

Dzień dobry,
istnieje duże prawdopodobieństwo podrażnienia mięśnia dwugłowego uda lub mięśnia brzuchatego łydki głowy bocznej. Należałoby jednak wykonać dokładniejsze badanie kliniczne i zbadań nerw strzałkowy wspólny oraz nerw piszczelowy, czy nie dochodzi do podrażnienia. Należałoby się zgłosić do osteopaty
Łączę pozdrowienia
dr Jakub Pawłowski
Witam. Możliwe że są to zmiany przeciążeniowe. Należy wykonać celowane testy funkcjonalne i prawdopodobnie USG. Wizyta u specjalisty musi się odbyć. Pozdrawiam
Opis jest niewystarczający. Z tych paru informacji podejrzewam jeden z mięśni zginających w stawie kolanowym. Z tym problemem należy się udać do terapeuty manualnego/fizjoterapeuty.
Witam
To jet stan przeciążeniowy, wynikający z różnych przyczyn. Przetrenowania, złej techniki podczas aktywności , długotrwałych pozycji statycznych, zmian po kontuzji itd....
Najlepiej proszę udać się do fizjotrerapeuty/terapeuty manualnego, osoba z doświadczeniem będzie w stanie pomóc.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
proponowałbym w pierwszej kolejności wykonać USG okolicy bolącej aby operator mógł ocenić ewentualne uszkodzenia tkanek. Z tym wynikiem polecałbym udać się do fizjoterapeuty.

Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Sugeruję wizytę u doświadczonego fizjoterapeuty - terapeuty manualnie go. Za pomocą testów trzeba ustalić która tkanka daje ból i jaki mechanizm doprowadza do jej przeciążenia/uszkodzenia.
Szanowna/y Pani/e,
u biegaczy dość często uszkadzają się mięśnie grupy kulszowo-goleniowej. Dzieje się tak, ponieważ wspomniane mięśnie tylnej grupy uda często nie są w stanie sprostać dużej sile prostowników stawu kolanowego (mięśnia czworogłowego uda).
Opisane dolegliwości kierują diagnozę właśnie ku uszkodzeniu któregoś z mięśni kulszowo-goleniowych.
Zdecydowanie zalecam udać się do Fizjoterapeuty zajmującego się sportowcami.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
najlepiej do terapeuty Integracji Strukturalnej:) zapewne gdzieś w obrębie którejś taśmy mięśniowo-powięziowej jest restrykcja (czyli ograniczenie ruchu np w wyniku sklejenia struktur)i podczas wykonywania jakichś ruchów napięcie źle rozchodzi się po strukturze i ,,uderza" w miejsce które Pan odczuwa jako ból.
Witam serdecznie.
Wskazuję Pan/ Pani na lokalizację okolicy przyczepu mięśnia dwugłowego uda. Badanie kliniczne pozwoli zróżnicować, której struktury w szczególności dotyczy problem. Na tej podstawie dostosowane będzie leczenie.
Pozdrawiam Piotr Iberhan
Witam
Przyczyn może być kilka, proszę udać się do dobrego ortopedy lub fizjoterapeuty oni przeprowadzą niezbędne testy i w razie potrzeby skierują na dalszą diagnostykę obrazową