Dzień dobry, jesteśmy z żoną blisko czterdzieści lat po ślubie i nagle coś we mnie pękło i czuję wie

3 odpowiedzi
Dzień dobry, jesteśmy z żoną blisko czterdzieści lat po ślubie i nagle coś we mnie pękło i czuję wielki ból w sercu. Bardzo ją kochałem, do tego stopnia że na początku naszego małżeństwa przyłapałem ją na zdradzie gdy była w ciąży z jej byłym partnerem. Czas upływał, wydawało mi się że jest wszystko ok, że kochamy się ale do czasu, Zaglądając (przypadkowo?) do jej torebki zauważyłem schowany żel intymny i tabletki antykoncepcyjne które nosiła do pracy. Na moje pytanie dla czego nosi do pracy, to odpowiedziała wymijająco. Kręciła jak tylko mogła. Ja miałem przeczucie cały czas że jest coś nie tak, aż nagle gdzieś po dwudziestu latach małżeństwa, ze spokojem stwierdziła, abym znalazł sobie kochankę ale tak aby ona o tym nie wiedziała. Twierdziła że mam za duże potrzeby zbliżania się do siebie. Szok. Trochę awantur na ten temat było, straszyła że mnie opuści, kłamała że to nie tak itp.. Jeszcze trochę takich sytuacji było np. ciche rozmowy telefoniczne. Ona pewna, widząc że świata poza nią nie widzę, czuję i wiem że mnie wykorzystywała, i ? No właśnie, pękło we mnie wszystko, uczucia nagle osłabły, zacząłem łączyć wszystkie fakty do kupy i straciłem do żony ostatnie zaufanie i jest dosłownie równy zeru. Teraz praktycznie nie rozmawiamy wręcz mijamy się. Ona mówi oby zrobić kreskę i odciąć się od tego, teraz gdy przeszła na emeryturę i zdrowie jej nie dopisuje. A ja w tym momencie faktycznie mogę potwierdzić słowa mojej śp. Babci że "miłość to głupie uczucie". Czy to prawda? Ja, oczekuję że mnie gdzieś piorun trafi pod drzewem i się nie będę męczyć z myślami.
Jak tu te ostatnie lata spędzić razem ze sobą???
Dzień dobry. Aby dobrze czuć się w związku, trzeba dobrze czuć sią z sobą, być z sobą w zgodzie. Każdy moment życia może być tym momentem, w którym postanawiamy, że mamy prawo do zadbania o swoje potrzeby. Nie warto go odkładać. Warto skorzystać z usług psychologa, aby te potrzeby zidentyfikować oraz żeby znaleźć drogę do ich realizacji. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu Jarek Gorczyca, psycholog.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,
Rozumiem, że czuję się Pan zagubiony w tej sytuacji. Warto porozmawiać z żoną szczerze, przedstawić swoje uczucia i potrzeby. Może Pan zaproponować wspólną wizytę u psychologa, aby osoba z zewnątrz mogła pomóc Państwu spróbować spokojnie porozmawiać. Druga sprawa to czy jest Pan gotowy dalej być z żoną. Ma Pan prawo zrezygnować z relacji, która jest niesatysfakcjonująca lub z Pana perspektywy nieszczera.
Dzień dobry, opisał Pan skomplikowane relacje z żoną, które na przestrzeni lat bywały dla Pana źródłem tak radości, jak i smutku, żalu, złości. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: "jak być razem". To raczej droga, którą przemierza się wspólnie z partnerem, przyglądając się sobie i sobie wzajemnie, szukając różnych ścieżek prowadzących do tego, co tworzymy razem.
Myślę, że bardzo pomocne - oczywiście pod warunkiem wspólnej woli - mogłoby być spotkanie z terapeutą par. To taka przestrzeń, w której można się bezpiecznie spotkać i spróbować wzajemnie usłyszeć. Takie spotkanie może pozwolić Państwu przyjrzeć się Waszej relacji, potrzebom, pragnieniom, a także temu, co bolesne i ograniczające.
Pozdrawiam serdecznie, życząc tego, co potrzebne.