Dzień dobry Jestem po operacji kręgosłupa odcinka szyjnego C4/C5 . Wykonano spondylioze na tym poz

2 odpowiedzi
Dzień dobry
Jestem po operacji kręgosłupa odcinka szyjnego C4/C5 . Wykonano spondylioze na tym poziomie. Po operacji ból nie ustal Ale zaczął się nasila. Od szyii cała prawa strona ręką mi dretwieje i strasznie boli z tylu aż do łopatki. Ból jaknsie nasili jest nie do wstrzymania. Gdy np sprzątam ręką szybko robi mi sie slaba-mdleje i musze przestać przy np myciu kabiny strasznie boli i umycie kabiny czy odkurzanie muszę zrobić nie na raz Ale kilka razy z przerwami. Zakupów nie mogę nieść w tej ręce ponieważ po chwili samo mi leci wszytko z ręki. Co dalej. Operacja według neurochirurgia jest wykonana poprawnie Ale co dalej???? Normalnie nie mogę funcjonowac chodziłam na masaże na zabiegi Ale to nic nie pomaga. Jestem załamana
Witam, deficyty neurologiczne (osłabienie siły mięśni ręki) wskazują dalej na problem korzeniowy. Jeżeli lekarz potwierdza prawidłowy przebieg operacji a objawy nie tylko nie ustępują ale też się nasilają to sugeruję konsultacje z innym neurologiem lub fizjoterapeutą zajmującym się leczeniem zespołów korzeniowych kręgosłupa.
Pozdrawiam, Dominik Zakrzewski

Jeśli na poziomie operacyjnym wszystko jest ok to sugeruję udać się do doświadczonego fizjoterapeuty - Ortopedycznego Terapeuty Manualnego. Warto zbadać manualnie i zająć się zarówno sąsiednimi segmentami jak i piersiowym górnym odcinkiem kręgosłupa. Często dużą poprawę można uzyskać pracując na "łańcuchach mięsniowo-powięziowych" całego ciała.