Dzień dobry, jestem kobietą mam 29 lat i migrenowe bóle głowy, bardzo proszę o interpretacje wyniku

1 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem kobietą mam 29 lat i migrenowe bóle głowy, bardzo proszę o interpretacje wyniku rezonansu.
W obrębie istoty białej środków półowalnych płatów czołowych i ciemieniowych obu półkul mózgu, głównie podkorowo widoczne są dość liczne (>20) strefy podwyższonego sygnału w sekwencjach T2/FLAIR średnicy do 6.5mm w prawej półkuli i do 6mm w lewej półkuli.Zmiany nie wskazują restrykcji dyfuzji i nie ulegają wzmocnieniu po podaniu środka kontrastowego Poza tym prawidłowa intensywność sygnałów istoty białej i szarej mózgowia. (...)
Podsumowanie.
W obrębie istoty białej półkul mózgu widoczne strefy podwyższonego sygnału w sekwencji T2/FLAIR - zmiany naczyniopochodne,neurodegeneracyjne - Fazekas I ( nieadekwatne do wieku ) / pozapalne ? / demielinizacyjne ?. Zmiany nie spełniają kryteriów MAGNIMS. Jama malacyjna/lakuna średnicy do 3,5 mm w lewej półkuli mózgu. Poza tym obraz MR mózgowia bez istotnych patologii.
Wyniki badań obrazowych powinny być interpretowane w korelacji z badaniem fizykalnym pacjenta oraz zebranym wywiadem. Proponuję konsultację osobistą w Poradni Neurologicznej gdzie lekarz będzie miał możliwość Panią zbadać oraz zebrać szczegółowy wywiad.