Dzień dobry. Jestem 8 tygodni po ARTROSKOPii kolana lewego. Diagnoza boczne podwichnięcie rzepki. Ob

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Jestem 8 tygodni po ARTROSKOPii kolana lewego. Diagnoza boczne podwichnięcie rzepki. Obecnie noszę ortezę i chodzę już o jednej kuli. Mogę pytanie brzmi dlaczego podczas chodzenia na prostej drodze ucieka mi kolano odskakuje gdy idę. Taki sam problem był przed zabiegiem . Sprawia mi to ból . Rehabilitacje zaczynam dopiero 16 października. Czy może być to problem słabych mięśni? Byłam na pierwszej kontroli po 6 tygodniach i lekarz powiedział że noga schudła 4cm , i że to dużo. Ortopeda powiedział że tak może się dziać dlatego że mięśnie są słabe i póki nie wzmocnie rehabilitacją kolana ty tak się może dziać
Może być to kwestia słabych mięśni, pytanie też co konkretnie zrobiono podczas artroskopii. Dopiero po zapoznaniu się z pełną dokumentacją oraz manualnym, funkcjonalnym przebadaniu można odpowiedzieć na to pytanie. Pozdrawiam!

Dzień dobry, zdecydowanie może to być przyczyna słabych mięśni i słabej kontroli mięśniowej. Oczywiście trzeba zbatac kolano i zrobić testy funkcjonalne. Zalecenia mówią, że rehabilitację powinniśmy rozpocząć dość szybko po zabiegu. Trzeba włożyć teraz bardzo dużo pracy, żeby nadrobić ten czas.
Dzień dobry, jedną z przyczyn uciekającego kolana może być słaba aktywacja mięśni i ich słabość co jest częstym skutkiem ubocznym po artroskopii kolana. Dlatego bardzo ważna jest prawidłowo dobrana rehabilitacja aby przywrócić zakresy ruchu w stawie prawidłową kontrolę motoryczną oraz siłę mięśniową. Jeśli rehabilitacja w perspektywie 4-6tygodni nie przyniosłaby choćby najmniejszej poprawy. Należałoby dalej diagnozować kolano.
Pozdrawiam!