Dzień dobry, jestem 35 letnia kobietą i choruje na zjd. Moje jelito w ostatnich latach daje nieźle w

1 odpowiedzi
Jestem 35 letnia kobietą i choruje na zjd. Moje jelito w ostatnich latach daje nieźle w kość, mam zaparcia mieszane z biegunkami, ale pisząc zaparcia to nie mam na myśli twardych zabitych stolcow, a stolec luźny, sluzowaty, z widocznymi niestrawionymi resztkami jedzenia i wydalany z ogromnym trudem i przerwami. W dodatku powstał u mnie ropień odbytu a wraz z nim przetoka. W związku z tym zrobiłam kolonoskopie. Obraz jelita grubego jest dobry, ale po lewej stronie jest więcej śluzu, a śluzówka odbytnicy jest nastrzyknieta. Z pobranego wycinka wynik taki: drobny wycinek błony śluzowej jelita grubego z naddojrzaloscia nabłonka powierzchniowego i niewielkim niecharakterystycznym odczynem limfoplazmocytarnym w blaszce właściwej. Krypty niepobudzone. Dysplazji nie ma. Ja wiem, że przez internet nie da się mnie zdiagnozować, ale chciałabym tylko zapytać co ten wynik oznacza? Czy powinnam pójść w kierunku nzj czy to po prostu jakieś zapalenie od przetoki? Ale moje objawy? Z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek poradę.
Witam, czy był oglądnięty końcowy odcinek jelita krętego?. To jest tutaj kluczowe. Dodatkowo wykonałbym poziom kalprotektyny w kale i zgłosił się do gastoenterologa. Zmiany w jelicie nie są zapaleniem od przetoki