Dzień dobry. Jestem 1,5 roku po CC. Blizna estetycznie wygląda ładnie, natomiast wyczuwam zgrubienia

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Jestem 1,5 roku po CC. Blizna estetycznie wygląda ładnie, natomiast wyczuwam zgrubienia, wydaje mi się, że to zrosty. W lewej pachwinie mam 3 wyczuwalne guzki ( prawdopodobnie powiększone węzły chłonne ), sporadycznie odczuwam ból lewego uda a od kilku dni dyskomfort i ból przy podniesieniu i zgięciu nogi. Czy może to być spowodowane przez zrosty? Czy po takim czasie można się ich jeszcze pozbyć ? Dodam, że blizna na macicy jest ładnie zagojona, jestem świeżo po kontroli u ginekologa, Kresa biała również w porzadku. Będę wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam
Dzień dobry, brak elastyczności blizny po CC może być przyczyną Pani objawów. Jednak aby zlokalizować bezpośredni czynnik wywołujący ból, warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Polecam osobę specjalizującą się w uroginekologii. Podczas wizyty będzie możliwa również ocena mięśni dna miednicy.
Pozdrawiam,
Marta Śmilgiewicz

Dzień dobry,
Blizna po CC jak każda inna powinna być poddana odpowiedniej terapii, po to aby uniknąć zrostu i zapewnić odpowiednią elastyczność tkanek tamtej okolicy. Dodatkowo po każdej interwencji chirurgicznej dochodzi do wyhamowań mięśniowych, a z tego co Pani opisuje prawdopodobnie dotyczy to mięśni zginaczy bioder oraz mięśnia prostego uda. Polecam znaleźć terapeutę/tkę metody P-DTR w swojej okolicy aby to potwierdzić oraz wyleczyć.
Pozdrawiam.
Dzień dobry, należy pracować z każdą blizną niezależnie od tego ile czasu minęło od jej powstania. Prędzej czy później niezmobilizowana blizna może dawać objawy w różnych rejonach ciała z powodu m.in. powstałych sklejeń - zrostów. Na dodatek wygląd zewnętrzny blizny nie odzwierciedla stanu tkanki w głębszych warstwach powłok brzusznych. Polecam udać się do fizjoterapeuty, który skonsultuje Pani problem.