Dzień dobry, jakiś czas temu zaczęłam używać chłodzących kompresów na okolice nad posladkami, czy mo

2 odpowiedzi
Dzień dobry, jakiś czas temu zaczęłam używać chłodzących kompresów na okolice nad posladkami, czy można przesadzić i podrażnić skórę/nerwy? Okłady stosowałam prawie codziennie przez kilka miesięcy. Od jakiegoś czasu odczuwam właśnie pieczenie skóry, mięśni w tym miejscu. Muszę wtedy rozetrzeć skórę, czuję jakby mięśnie/skóra mnie piekły w tym miejscu.
Dzień dobry,
Jeżeli kompresy były używane nieprawidłowo, to mogło dojść do odmrożenia skóry i innych tkanek. Należy unikać stosowania zamarzniętych kompresów bezpośrednio na skórę. Objawy, które Pani zgłasza mogą też mieć swoje źródło w schorzeniach części obwodowej układu nerwowego. Może jednak warto skonsultować się z fizjoterapeutą, zanim minie kolejne kilka miesięcy?
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski

Dzień dobry.
Jeżeli kompresy były stosowane bezpośrednio na skórę, mogło dojść do odmrożenia tkanek. Bardzo możliwe,że w tym wypadku doszło również do podrażnienia danego obszaru, ze względu na częste stosowanie kompresów chłodzących, stąd występują powyższe objawy.
Jednakże te objawy również występują przy schorzeniach powiązanych z układem nerwowym, więc przyczyn powyższych problemów może być wiele i nie muszą być powiązane z kompresami. Najlepiej skonsultować się bezpośrednio z fizjoterapeutą.