Dzień dobry. Jak wyjść z długiej restrykcyjnej diety (mniej niż 1000 kcal)? Osiągnęłam wymarzoną syl

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Jak wyjść z długiej restrykcyjnej diety (mniej niż 1000 kcal)? Osiągnęłam wymarzoną sylwetkę w baaardzo głupi sposób i nie chciałabym tego zmarnować. Czy dodawanie co tydzień 100 kcal (np co 3 dzień 30 kcal) będzie odpowiednie aby uniknąć powrotu wagi?
Proponuję dodawać do 150 kcal tygodniowo, jednocześnie wyliczyć swoją podstawową i całkowitą przemianę materii, by wiedziała Pani do czego dążyć. Do tego raz w tygodniu sprawdzać masę ciała, jeśli zacznie iść w górę, sugeruję, w kolejnym tygodniu nie dokładać kolejnych 100, 150 kcal, tylko przeczekać dany moment. Dokładny skład ciała pokazałaby Pani analiza składu, jeśli jednak nie ma Pani takiej możliwości, pozostaje ważenie się. Proszę pamiętać o różnorodności, czyli białkach, tłuszczach i węglowodanach w codziennym odżywianiu. Następnym razem nie wybierałabym bym jednak tak drastycznych metod, ponieważ nasza gospodarka hormonalna tego bardzo nie lubi.

Bardzo istotne jest także to co składało się na te 1000 kcal i ile dokladnie trwało to “długo”. Mogły w zwiazku z tego typu dieta zaistnieć niedobory witamin i składników mineralnych, które moga wymagać suplementacji. Należałoby w takiej sytuacji skontaktować się z lekarzem.