Dzień Dobry! Jak często należy wykonać skaling, fluoryzację, czyszczenie kamienia w zębach oraz kon

7 odpowiedzi
Dzień Dobry!
Jak często należy wykonać skaling, fluoryzację, czyszczenie kamienia w zębach oraz konsultację dentystyczną ?
Witam kontrole dentystyczna powinno wykonywać się co 6 miesięcy o ile lekarz prowadzący nie zaleci częściej. Nie ma sztywnych reguł odnośnie wykonania higienizacji gdyż jest to zależne od higieny pacjenta nawyków żywieniowych trybu życia jednak na takiej kontroli stomatologicznej lekarz napewno zwróci uwagę na konieczność wykonania takiego zabiegu

Badanie kontrolne co 6 miesięcy.Skaling i polishing nie częściej niż co 6 miesięcy,ponieważ te zabiegi nawet prawidłowo przeprowadzone wiążą się z mikroubytkami szkliwa.Fluoryzację miejscową można przeprowadzać częściej.
Wizyta kontrola zalecana jest co 6 miesięcy jeśli nie ma innych wskazań, ale o tym na pewno lekarz poinformuje - 6 miesięcy to okres w którym może rozwinąć się próchnica stąd takie zalecenie. Oczywiście jest to zawsze indywidualnie ustalane i zależy od kilku czynników jak nawyki żywieniowe, higiena...
Zabiegi higienizacji (czyszczenia zębów z kamienia i osadu ) również wyznaczamy indywidualnie, u każdego złogi nazębne pojawiaja si ę po innym czasie. U jednego pacjenta będą to 3 miesiące , u innego 6 czy 8. Zależy to od higieny domowej, nawyków żywieniowych , palenia tytoniu oraz genetycznych uwarunkowań.
Dzień dobry. Częstotliwość wizyt kontrolnych u stomatologa zależy od kilka czynników, np: od wieku, ogólnego stanu zdrowia, nawyków higienicznych i dietetycznych. Wizyty kontolne powinny odbywać się co 3 lub 6 miesięcy. Zabiegi higienizacyjne, scaling,polerowanie, powinny być wykonywane w miarę potrzeb i sytuacji w jamie ustnej, może to być co 3, 6 misięcy,a czasem raz na rok. Im lepiej pacjent radzi sobie z zabiegami higienizacyjnymi w domu, tym mniejsze jest zapotrzebowania na zabiegi profesjonalne. Ale ocenę i weryfikację tego może dokonać tylko lekarz stomatolog.Tak więc to od decyzji lekarza zależy jak często takie zabiegi powinny być wykonywane. Fluoryzacja jest wykonywana co kilka miesięcy, o ile są do niej wskazania ( wysoki wskaźnik ryzyka próchnicy, nadwrażliwość zębiny).
Witam. Wizyty kontrolne powinny odbywać się co 6 miesięcy, a dzieci co 3 miesiące. Zabiegi skalingu czyli usunięcie złogów kamienia nad i pod dziąsłowego oraz osadu z zębów można połączyć razem z zabiegiem fluoryzacji i powinny odbywać się co 12-24 miesiace. Przy regularnym zgłaszaniu się na wizyty kontrolne lekarz prowadzący dentysta powiadomi o konieczności zdjęcia kamienia czyli zabiegu skalingu. Niestety ,spotkałem się u pacjentów z potrzebą zdejmowania kamienia co trzy miesiące ze względu na bardzo złą higienę jamy ustnej.
Witam,
Jest to bardzo indywidualna kwestia ponieważ na tendencję do odkładania się kamienia ma wpływ wiele czynników,m.in. takich jak zawartość substancji mineralnych w ślinie i jedzeniu,ustawienie zębów, dbałość o higienę jamy ustnej.
Lekarz po kilku wizytach oceni jak często potrzebuje Pani czyszczenia.Niektórym zabieg ten wystarczy dwa razy na rok,inni potrzebują go powtarzać co 3 miesiące.
Dzień dobry, zabiegi profilaktyczne oraz badania kontrolne zaleca się wykonywać co 3 - 6 miesięcy w zależności od wieku pacjenta, stanu jamy ustnej, nawyków żywieniowych i higienicznych oraz szybkości postępu procesu odkładania się kamienia nazębnego oraz ilości powstających nowych ubytków pochodzenia próchnicowego. Każdy z nas jest inny:) Każdy pacjent wymaga podejścia indywidualnego i określenia realnych potrzeb leczniczych oraz zaleceń profilaktycznych. Lekarz, który prowadzi pacjenta od lat nie będzie miał z tym żadnego problemu :)