Dzień dobry, Dziękuję za odpowiedź. Chciałem jeszcze dopytać, średnio jak długo chodzi się o kula

5 odpowiedzi
średnio jak długo chodzi się o kulach po tego typu operacji (rekonstrukcja acl i szycie łękotki)?

Pozdrawiam,
Dzień dobry,
Po zabiegu szycia łąkotki zaleca się 6 tygodni chodzenia o kulach.
Natomiast jeśli operowany był tylko i wyłącznie acl (rekonstrukcja) od kul odchodzi się możliwie jak najszybciej - czasami udaje się to w 1-2 tygodniu po operacji. Oczywiście wszystko uzależnione jest od stanu pacjenta, więc każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.
Pozdrawiam Mateusz Wroński

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Im szybsze wprowadzenie kończyny w obciążenie tym lepiej, gdyż dochodzi do szybszego powrotu mechanoreceptorów do funkcji kontrolnej, jednak początkowe odciążenie byłoby wskazane na 2-3 tygodnie, po tym czasie dochodzi do szybszej przebudowy tkanki łącznej, tak więc właściwym jest wprowadzenie obciążenia w tym okresie. Przez pierwsze 2-3 tygodnie istotnym elementem byłoby wprowadzenie treningu stabilizacyjego w odciążeniu oraz poprawa zakresu ruchu, który jak wiadomo jest często ograniczony, szczególnie uzyskanie wyprostu i zgięcia do 45 stopni byłoby istotne. Pozdrawiam
Tak,chodzi się bez obciazania kończyny operowanej około 6 tygodni o tym decyduje operator i może zalecic markowanie chodzenia wcześniej.Po
rekonstrukcji więzadła ACL i zszyciu lakotki należy rozpocząć rehabilitację już w pierwszym tygodniu w/g metody aby zapobiegać następstwem drugorzedowym np ostabieniom mięśni i twórzeniem się ograniczeń ruchowych
Po zabiegu szycia łąkotki zaleca sie poruszanie bez obciążania kończyny przez około 6 tygodni. Należy jednak jak najszybciej wprowadzić ćwiczenia poprawiające zakres ruchu i siłę mięśni, oczywiście w granicy tolerancji bólowej.
W zależności od metody szycia i miejsca uszkodzenia od 6 do 8 tygodni.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.