Dzień dobry, dermatolog przepisała mi wcierkę na wypadanie włosów (Loxon 2%) 60ml, jednakże mam pewn

1 odpowiedzi
Dzień dobry, dermatolog przepisała mi wcierkę na wypadanie włosów (Loxon 2%) 60ml, jednakże mam pewne wątpliwości. Na ulotce jest napisane, że lek powinno się stosować dwa razy dziennie, rano 1ml i wieczorem 1ml i podkreślone jest, że nie powinno się przekraczać dobowej dawki tego leku, czyli 2ml. Pani dermatolog napisała jednak, że mam stosować tę wcierkę dwa razy na dobę, a każde użycie ma wynosić 8ml, czyli w ciągu dnia mam zużyć 16ml tego płynu. Zalecenie dermatolog jest więc bardzo sprzeczne z tym, co zostało napisane na ulotce, w której podkreślone jest, że maksymalne zużycie w ciągu dnia tego płynu to 2ml. Czym powinnam się w takim przypadku sugerować, żeby nie zrobić sobie krzywdy, ulotką czy tym, co dermatolog napisała na recepcie?
Dzień dobry,
w stężeniu 2% dawka dopuszczalna jest wyższa i nawet do 10 ml na dobę można stosować. Pani doktor prawdopodobnie chciała sprawdzić reakcję organizmu na lek, a później zaleci stężenie 5%.