Dzień dobry, Czy Dry Needling pomoże na ciągły ból karku? Jeśli tak ile trzeba zabiegów i w jakich

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
Czy Dry Needling pomoże na ciągły ból karku? Jeśli tak ile trzeba zabiegów i w jakich odstępach czasowych? Z góry dziękuje za odpowiedz.
Dzień dobry
Suche igłowanie łączone z innymi metodami terapii manualnej i autoterapii jak najbardziej wykazują skuteczność w pracy z bólem karku. Natomiast trudno przewidzieć ilość potrzebnej pracy. Zarówno częstotliwość jak i ilość zabiegów zależy od stanu pacjenta i dynamiki postępów w terapii, które zależne są od wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych wpływających na pacjenta. Odpowiedni plan terapii powinien stworzyć terapeuta po wywiadzie, diagnostyce i próbie terapeutycznej.
Pozdrawiam serdecznie

Dry needling jest działaniem typowo objawowym. Jeżeli zadziała to chwilowo, a gdy nie znamy przyczyny to zapewne jej nie rozwiąże.
Dzień dobry,

Suche igłowanie wraz z terapią manualną i autoterapią może pomóc w przypadku bólu karku. Jednak skuteczność i liczba zabiegów zależą od stanu pacjenta oraz postępów w terapii. Ważne jest, aby pamiętać, że sam zabieg to tylko element kompleksowego planu terapeutycznego, który wymaga szczegółowej diagnostyki i badania.

Pozdrawiam, Mikołaj Kaźmierczak