Dzien dobry, czy brakuje mi jakiegoś neuroprzekaźnika? a jesli tak, to jak go moge uzupelnic-od jaki

1 odpowiedzi
Dzien dobry, czy brakuje mi jakiegoś neuroprzekaźnika? a jesli tak, to jak go moge uzupelnic-od jakiegoś czasu męczą mnie zmienne nastroje i samopoczucie, mam zaburzenia snu(czasem śpię krócej niż 8 godzin, czasem wręcz 10h i nie jest to spowodowane przemęczeniem się w ciągu dnia, wybudzam się 2-3x, jestem czujny w trakcie snu, muszę spać w stoperach), drażnią mnie różne glosne dźwieki, nawet jak się w pelni wyspie to mam spadki energii w ciagu dnia, nie jestem zbytnio wydajny, popracuje 2-3 h i się już mecze, rzadko co mnie cieszy, jestem raczej apatycznym smutasem(choc kiedys bylem chodzaca mobma atomowa), często jest mi bardzo ziemno-mimo, ze innym jest cieplo(codziennie mam jakies stany podgorączkowe-niby nie duże-ale czuje jak mnie łamie wtedy w kosciąch), bardzo zle reaguje na nawet maly stres, w przypadku drobnej kłotni reaguje albo smutkiem, lekiem i płaczem albo na odwrót złością, irytacją a nawet agresją, zazwyczaj zamykam sie sam w pokoju, są dni powiedzmy nieco lepsze, ale zdecydowanie wiecej jest takich, w których nie chce mi się nawet myć i nie wychodzę do ludzi, mam wieloletnią partnerke- i tu też dostrzegam duze rozchwianie, bo raz Ja kocham, a czasem-jak mam takie doły mam wrazenie, nie nic do Niej nie czuję, ostatnio przyczepiły się do mnie jakies glupie natręctwa. Błagam! Pomózcie, doradzcie co mozna ze mna zrobić bo nie umiem cieszyc się własnym zyciem. Czuje, ze mam jakies niedobory czegoś bo mam w ciagu dnia dziwne smaki, jak kobieta w ciązy, potrafię zjeść śledzie, kakao z mlekiem, sery i mięcho i czuję się wtedy na jakis czas lepiej, czasem wybiorę się na spacer czy rower i też zauwazam poprawę. Nadużywam prawie codziennie w duzych ilosciach alkoholu, papierosow, a moja dieta jest raczej małowartościowa. Czy mam zrobić jakieś badania pod katem neuroprzekaznikow, czy raczej mozna stwierdzic jakies ich zaburzenie/niedobor na podstawie takich objawow. Czy zalecana będzie jakas suplementacja? pozdrawiam i dziekuje.
Dzień dobry, ciężko powiedzieć na podstawie tego opisu, co dokładnie zrobić, na pewno należałoby wykonać wywiad pogłębiony ale także wykonać podstawowe badania laboratoryjne, takie jak morfologia, mocz ogólny, glukoza, wit. D, sód, potas, magnez. Na opisane objawy może mieć wpływ wiele elementów: styl życia (sposób odżywiania, aktywność fizyczna, radzenie sobie z emocjami, używki itp.), przeszłe i bieżące sytuacje życiowe, zdrowie fizyczne. Być może to też moment na konsultację psychoterapeutyczną w celu pogłębienia wywiadu i rozpoznania z czego mogą wynikać pewne stany oraz jaką mają intensywność.
pozdrawiam serdecznie
Paulina Bernatek