Dzien dobry, Cztery dni temu doznałam krwotoku podsiatkowego (w dokumentach lekarskich jest mowa o

2 odpowiedzi
Cztery dni temu doznałam krwotoku podsiatkowego (w dokumentach lekarskich jest mowa o krwotoczku przedsiatkówkowym). Lekarz okulista zalecił mi cyclonamine. Miałam wykonane badanie USG oka, nie wykazało odklejania się siatkówki. Nigdy nie miałam jakichkolwiek problemów z oczami. Nie mam cukrzycy. Leczę się na nadciśnienie. Dziś mija 4doba i nie ma żadnej poprawy. Dalej widzę kłębki nici. Nie odczuwam żadnego bólu. Bardzo się denerwuję. Jak długo trwa rekowalenscencja? Czy krwotok nie powinnien się już zminiejszać?Jak mogę sama sobie pomóc tzn. jakie są przeciwskazania jeśli chodzi o aktywność fizyczną, jaka pozycja leżenia/spania jest najlepsza? Czy powinnam wykonać inne badania np. głowy, jeśli tak to czy mogę to zrobić już teraz? Z góry dziękuje za wszelkie informację. Pozdrawiam
Witam bardzo istotna jest lokalizacja tego krwotoku.Bo czasami można zrobić laser czasami potrzebne są injekcje do wnętrza gałki ocznej.Mówiąc wprost za mało informacji

Krwotoczek może być związany z leczonym nadciśnieniem tętniczym. Proponuję konsultację inernisty. Może potrzebna jest zmiana leków? Krwotoczki siatkówkowe wchłaniają się dosyć długo. Przeciwwskazane jest noszenie kilkukilogramowycgh ciężarów i forsowna gimnastyka.