Dzień dobry, chciałem zweryfikować badanie krwi. Wyszło mi kilka pozycji poniżej normy i wysokie CRP

1 odpowiedzi
chciałem zweryfikować badanie krwi. Wyszło mi kilka pozycji poniżej normy i wysokie CRP. Proszę o pomoc w odczytaniu wyników :) dodam, że jestem mężczyzną w wieku 33 lat, nie choruje przewlekle. Jakie dodatkowe badania byście Państwo zalecali. Na co może wskazywać niedobór Limfocytów i bardzo wysokie CRP, żelazo poniżej normy. Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Dziekuję

Leukocyty 4,89 tys/µl N
Erytrocyty 5,17 mln/µl N
Hemoglobina 15,7 g/dl N
Hematokryt 43,5 % N
MCV 84,1 fl N
MCH 30,4 pg N
MCHC 36,1 g/dl N
Płytki krwi 198 tys/µl N
RDW-SD 36,6 fl N
RDW-CV 12,1 % N
PDW 12,2 fl N
MPV 10,70 fl N
P-LCR 30,4 % N
PCT 0,2 % N
Neutrofile 3,9 tys/µl N
Limfocyty 0,4 tys/µl L
Monocyty 0,5 tys/µl N
Eozynofile 0,01 tys/µl L
Bazofile 0,02 tys/µl N
Neutrofile 79,8 % N
Limfocyty 9,0 % L
Monocyty 11 % H
Eozynofile 0 % L
Bazofile 0 % N
OB OB 3 mm/h N
Sód 142 mmol/l N
Potas 4,30 mmol/l N
Żelazo Żelazo 5,2 µmol/l L
ALT ALT 20,50 U/l N
GGTP GGTP 20,00 U/l N
Mocznik Mocznik 5,90 mmol/l N
Kreatynina Kreatynina 93,00 µmol/l N
Podwyższone CRP świadczy o ostrym stanie zapalnym, a przesunięcie w rozmazie w kierunku zwiększonej ilości neutrofili może wskazywać, że jest to proces bakteryjny. Żelazo proszę powtórzyć po infekcji, aby ocenić cały zapas żelaza w organizmie należy oznaczyć dodatkowo poziom ferrytyny i transferynę. Pozdrawiam