Dzień dobry . Chciałem zapytać czy znaczna asymetrię obrotnika względem C1 można wyleczyć u fizjoter

2 odpowiedzi
Dzień dobry . Chciałem zapytać czy znaczna asymetrię obrotnika względem C1 można wyleczyć u fizjoterapeuty czy potrzebna jest operacja . Moje objawy to mroczki przed oczami , szum w uszach , ciągle wyczerpanie , problemy z pamięcią i koncentracją , otępienie , bóle głowy, szyji oraz szczęki , wzdęcia , nadpotliwość , meczliwosc, sińce pod oczami . Nie mogę normalnie funkcjonować . Proszę o pomoc .
Dzień dobry,
Asymetrii jako różnicy w budowie nie da się wyleczyć zachowawczo, poprzez fizjoterapię. Jest możliwość zmniejszenia/ zniwelowania asymetrycznego ustawienia C2 względem C1- podejrzewam, że o to Pan pyta. W takim przypadku proszę szukać fizjoterapeuty zajmującego się terapią manualną. Proszę pamiętać, że możliwości korekty ustawienia są, ale mają też swoje ograniczenia. Może to wynikać np z samej budowy odcinka szyjnego kręgosłupa, przebytych schorzeń/ urazów, stereotypów ruchowych itd.
Proszę też pamiętać, że podane przez Pana objawy mogą być wywołane przez inne schorzenia. Wszelkie wątpliwości powinien Pan omówić podczas konsultacji z fizjoterapeutą, który po dokładnym wywiadzie i badaniu odpowie Panu bardziej precyzyjnie na pytania.
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski

Zgadzam się z p. Dominikiem. Jak dla mnie jest to w jakimś stopniu do skorygowanie terapią manualną. Na pewno opisane objawy są charakterystyczne do zespołu C0C2. Dużo będzie wynikało z napięcia mięśniowego tej okolicy. Czasem efekty są zaskakujące już po 1szej wizycie. Zachęcam, warto, aby poprawić swój komfort funkcjonowania. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Terapia manualna (pierwsza wizyta, konsultacja + diagnoza + zabieg) - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.