Dzień dobry, chciałbym spytać jaki wpływ ma masturbacja na prawdziwe współżycie? Jestem po pierwszym

1 odpowiedzi
Dzień dobry, chciałbym spytać jaki wpływ ma masturbacja na prawdziwe współżycie? Jestem po pierwszym razie (penetracji) i trwało to być może z 30 sekund, najprawdopodobniej ze stresu. Erekcja gasła i trzeba było ją uruchamiać parokrotnie zanim udało się to zrobić. Było to miesiąc temu, od tego czasu postanowiłem się nie masturbować, współżyłem od tego czasu tylko 3 razy oralnie, miało to na celu przedłużenie kolejnego stosunku. Mianowicie, czy wykluczenie masturbacji wydłuży stosunek? Wcześniej robiłem to bardzo często. Mógłbym zażyć jakiś lek bez recepty typu Maxigra, czy w moim młodym wieku może zaszkodzić? (20 lat) Czy masturbacja godzinę przed stosunkiem pomoże? Czy tylko przeszkodzi? Proszę o odpowiedzi na wszystkie pytania:
-Czy moja częsta masturbacja powodowała wczesny wytrysk i lekkie problemy z utrzymaniem erekcji?
-Czy dobrze odstawić całkowicie poromografie i masturbacje i współżyć jedynie z partnerką?
-Czy masturbacja przed stosunkiem pomoże? Czy to mit?
-Czy tabletka sildenafilu bez recepty typu maxigra może pomóc? Nie jestem za młody? Może przynieść jakieś szkody w psychice, w organizmie? (Nie chodzi mi o kwestie zdrowotne i przeciwskazania, jestem zdrowy) chodzi mi o to czy jak wezmę raz, to bez tego nigdy nie bede wyobrażał sobie stosunku?
U wielu mężczyzn rezygnacja z masturbacji lub ograniczenie jej, skutkuje szybszym wytryskiem przy stosunku lub ponownej stymulacji. Pytania o sensowność brania leków wspomagających erekcję są słuszne, takie leki przepisuje się osobom borykającym się ze zdiagnozowanymi zaburzeniami erekcji/wytrysku. Do takiej diagnozy potrzebna jest wizyta u urologa lub androloga, morfologia, testy oraz wizyta u seksuologa. Istnieje ryzyko ukształtowania zależności psychicznej od wspomagaczy erekcji jeżeli zaczynamy je przyjmować w młodym wieku i przy każdym stosunku. Cały temat warto omówić na konsultacji z seksuologiem/żką, który/a przeprowadzi pogłębiony wywiad i pomoże opracować dalszy plan działania.