Dzień dobry, chciałam prosić o informację, jakie zabiegi lecznicze mogę mieć w przypadku zdiagnozow

4 odpowiedzi
Chciałam prosić o informację, jakie zabiegi lecznicze mogę mieć w przypadku zdiagnozowanego schorzenia kręgosłupa odcinka lędźwiowego oraz rwy kulszowej lewostronnej. MR - częściowa dehydratacja tarcz mk L4-S1, na poziomie L4-L5 rozluźnienie pierścienia włóknistego krążka mk z niewielkim modelowaniem worka oponowego, nieco zwężony od dołu kanał korzeniowy- bez cech ucisku nerwu, na poziomie S1 szerokopodstawna centralna tylna lewostronna protruzja tarczy mk z wyraźnym modelowaniem worka oponowego po lewej, lewy zachyłek boczny kanału kręgowego nieco zwężony, lewy kanał korzeniowy nieco zwężony od dołu bez cech ucisku nerwu.
Duże dolegliwości bólowe - pośladka, całej nogi, drętwienie, mrowienie od prawie 3 miesięcy, serie zastrzyków, leki - nie pomaga.
Praca siedząca.
Jestem po nowotworze złośliwym nerki prawej, czy mogę oprócz masaży i ćwiczeń mieć jakieś zabiegi np. laser, jonoforeza, wirówka lub inne.
Na początek terapia manualna inna koniec również. Jak widać nikt rękoma nie pracował. Leki same przepukliny nie wepchną, są tylko jakonpomoc do terapii, która jest głównym narzędziem leczniczym. Zabiegi fizykalne trochę uśmierza bol ale nie działają na przyczyne, podejrzewam wiec ze dadzą podobny efekt do zastrzyków.

Fizykoterapia na niewiele się zda a w dodatku nie stosuję się jej do 5 lat od wyleczenia nowotworu. Zakres modelowania worka opony zwykle zmniejsza się wraz z ustępowaniem obrzęku wśród-dyskowego i postępowania dehydratacji. W Terapii manualnej funkcjonują techniki "dyskowe" - stosowane przez doświadczonego terapeutę mogą znacznie przyspieszyć proces rehabilitacji i redukowanie bólu. Czasami trzeba przyjmować środki przeciwazapalne
Jak koledzy powyżej napisali. Najbardziej wskazana oprócz ćwiczeń jest terapia manualna. W tym przypadku reszta będzie działać tylko na objawy i to z dość krótkim efektem.
Pozdrawiam
Proszę w pierwszej kolejności zabrać swoje wszystkie wyniki i udać się do lekarza (rodzinnego, reumatologa, ortopedy), trzeba ustalić pochodzenie tego bólu, niekoniecznie jest ból pochodzenia mięśniowo-stawowego, z rehabilitacją byłabym ostrożna, jedynie za pisemną zgodą lekarza, którzy leczył nowotwór nerki.