Dzień dobry , chce się umówić na wizytę u psychologa . Wiem też , że w pierwszej kolejności muszę po

2 odpowiedzi
Dzień dobry , chce się umówić na wizytę u psychologa . Wiem też , że w pierwszej kolejności muszę pojawić się u psychiatry , który stwierdzi czy moim problemem powinien zająć się psycholog . I tu pojawia się mój problem ... Dzwoniąc do kilku poradni i specjalistów słyszę , że skierowanie powinien mi wypisać lekarz rodzinny . On jednak mówi , że do psychologa skierowanie wypisuje psychiatra . Lecz , aby dostać się do psychiatry potrzebuję skierowanie , którego lekarz rodzinny mi nie wypisze....
Nie wiem co mam robić z otrzymanych informacji powstaje błędne koło , jak wspomniałam chciałabym pojawić się u lekarza z moim problemem. Zaznaczę , że zależy mi na wizycie z NFZ - wiem , że będę musiała czekać , ale na te chwilę nie mogę pozwolić sobie na wizytę prywatną.
Dziękuję za odpowiedzi.
Dzień dobry, jeśli chodzi o skierowanie do psychologa, to owszem, może je wystawić lekarz psychiatra, lecz może to być także lekarz pierwszego kontaktu. Obecnie, z tego, co mi wiadomo, zgodnie z obowiązującymi przepisami skierowanie do psychologa przyjmującego w ramach NFZ nie jest wymagane. Do psychoterapeuty natomiast - już tak.
Na wizytę u lekarza psychiatry w ramach NFZ skierowanie nie jest wymagane.

Również z tego co wiem osoby dorosłe nie potrzebują skierowania do psychologa, więc tutaj ewidentnie środowisko z którym masz do czynienia, jest niedoinformowane. Natomiast, nawet gdyby już było jakkolwiek wymagane, to lekarz POZ zdecydowanie może takowe wystawić, proszę się nie sugerować tym co mówi tylko powalczyć o swoje: ), pozdrawiam.