Dzień dobry, Biopsja piersi u mojej żony dała zły wynik.Wizyta onkologiczna oczywiście już umówiona.

1 odpowiedzi
Dzień dobry, Biopsja piersi u mojej żony dała zły wynik.Wizyta onkologiczna oczywiście już umówiona.

"Opis makroskopowy: Pod kontrolą USG nakłuto w piersi prawej na godz 12-ej, nieregularne ognisko hipoecqhogenne ze zwapnieniami, wymiarów 14x10 mm.

Wynik badania: Materiał cytologiczny bardzo obfity. Pośród krwistego tła widoczne są liczne płaty i grupy komórek nabłonka gruczołowego z cechami atypii."

Rozumiem że podejrzenie rozrostu złośliwego to zła wiadomość, jednak chciałbym się dowiedzieć czy przy dzisiejszej medycynie taki wynik daje duże pole manewru do leczenia. Czy jest możliwość usunięcia takiego guza?
Całość obrazu budzi podejrzenia rozrostu złośliwego. Konieczne dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne.
Dzień dobry,
Z opisu wynika, że wykononano biopsję cienkoigłową i nie stwierdzono komórek nowotworowych, tylko komórki z cechami atypii. Zmiany lite podejrzane o złośliwość powinny być zweryfikowane w biopsji gruboigłowej.