Dzień dobry, 11 września będę miał przeprowadzony zabieg laparoskopowy żylaków powrózka nasiennego.

1 odpowiedzi
11 września będę miał przeprowadzony zabieg laparoskopowy żylaków powrózka nasiennego. Chciałbym zadać kilka pytań:
1. Kiedy będę mógł powrócić do uprawiania sportów siłowych oraz jazdy na rowerze?
2. Kiedy będę mógł powrócić do pracy przy komputerze? (Praca siedząca, ale przysługuje mi przerwa 5 minut co godzinę, żeby trochę pochodzić)
3. Przez ile nie będę mógł chodzić? Dziennie pokonuje zazwyczaj 6-10 km na piechotę (nie biegam, tempo spacerowe)
4. Mam 21 lat, żylaki są dosyc duże, zniekształcają lewą stronę moszny moim
zdaniem dość znacznie, czy jest możliwość że się wchłoną?
1. 4-8tyg (wg literatury, oczywiście nikt takich badań nie przeprowadzał)
2. Nie ma p/wskazań zaraz po wypisie ze szpitala
3. Pacjenci są pionizowani i mobilizowani dzień po zabiegu
4. Uniedrożnienie lewej żyły jądrowej prowadzi do obliteracji naczyń w ciągu kilku miesięcy, jest możliwość zmniejszenia rozmiarów "zniekształcenia - jak Pan to nazwał"