DYSKOPATIA. Witam,od dwoch miesiecy borykam się z bólem kręgosłupa.W badaniuMR odcinka lędzwiowo-krz

8 odpowiedzi
DYSKOPATIA. Witam,od dwoch miesiecy borykam się z bólem kręgosłupa.W badaniuMR odcinka lędzwiowo-krzyżowego stwierdzono:na poziomieL2/3 centralno-prawoboczną pjm z cechami modelowania worka oponowego oraz uciskiem prawego nerwu rdzeniowego L3,na poziomie L4/5 wypukline krążka i niewielkie obniżenie wysokości krążka m/kr z cechami jego dehydratacji.Na poziomieL5/S1 centralno-lweoboczną pjm z modelowaniem worka oponowego oraz ucisk lewgo nerwu rdzeniowego S1!!!! Tragedia.Z bólem trafiłam na ćwiczenia McKenzie,wykładowca dokładnie obejrzał wyniki,zrobił wywiad i zlecił cwiczenia,przeprosty i odchylanie do tyłu,pogorszyło sie strasznie,ból wszedł aż do stopy,chodziłam na pole magnetyczne,laser,prądy,ortopeda wczoraj dał mi zastrzyk-blokadę a noga i plecy bolą!!!! Proszę pomóżcie nie mam już chęci do życia! Dwa lata temu tez było podobnie a teraz się pogorszyło,co robić,do kogo się udać??? Dziękuję.
Dzień dobry,
rzeczywiście w Pani odcinku lędźwiowym jest kilka niepokojących objawów, szczególnie jeśli chodzi o pogorszenie się objawów po terapii McKenzie. Według mnie można by podejrzewać u Pani zapalenie stawów międzykręgowych, które w wyniku przeprostów i już dużej przepukliny krążka międzykręgowego zwiększyły objawy korzeniowe. Zaleciłbym terapię hemodynamiczną, zmniejsząjącą obrzęk okołokorzeniowy oraz pracę globalną na klatce piersiowej zwiększającą odpływ krwi żylnej. Jednak przed przystąpieniem do terapii trzebaby wykonać dokładny wywiad i badanie.
Łączę pozdrowienia
dr Jakub Pawłowski

Proszę się zgłosić do osteopaty z wszystkimi wynikami.
DZIEŃ DOBRY.
Jeśli farmakologia i fizjoterapia nie pomogły to zachęcam do skorzystania z pomocy osteopaty.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Mając na uwadze podane objawy, wynik MR i opisaną historię uważam, że ma Pani/Pan spore szanse na względnie szybką poprawę stanu i wyleczenie pod warunkiem właściwie poprowadzonej terapii manualnej i ruchowej z naciskiem na właściwie. Przeprosty zastosowane przez Panią/Pana wywołały pogorszenie stanu co powinno być i jest istotną informacją dla wykwalifikowanego terapeuty dla prowadzenia skutecznej terapii, prowadzącej do poprawy i finalnego wyleczenia. Byłoby bardzo dużym uproszczeniem mówić, że ćwiczenia McKenzie to przeprosty, które oczywiście są bywają stosowane z powodzeniem lecz nie wolno ich stosować jeśli przynoszą pogorszenie. Oczywiście zdarzają się stany radikulopatii niepoddające się terapii mechanicznej (manualnej i ruchowej) niemniej zdarza się to bardzo rzadko. Jeśli jeszcze szuka Pani/Pan pomocy - zapraszam do skorzystania z wizyty w gabinecie lub wizyty domowej, z rzetelną analizą stanu i profesjonalnie prowadzoną terapią.
Mirosław Walusiak
Certyfikowany Terapeuta the McKenzie Institute International
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. W celu diagnostyki zapraszam na wizytę. Zapraszam.
Sugeruję wizytę: - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jeżeli jest Pani z Łodzi, to zapraszam do mnie na wizytę.
Szanowna/y Pani/e,
wyniki rezonansu magnetycznego może i brzmią tragicznie, jednak to wcale nie musi być sytuacja "bez wyjścia". Mam wrażenie, że dotychczasowa rehabilitacja mogłaby być zaplanowana dużo korzystniej i intensywniej.
Po pierwsze, metoda McKenzie to tylko jedna z przynajmniej kilkunastu metod terapeutycznych stosowanych w fizjoterapii.
Po drugie, nie znam osoby której kręgosłup został wyleczony laserem, prądami, polem magnetycznym czy zastrzykami.
Proponuję zgłosić się do Fizjoterapeuty praktykującego terapię manualną, który ocenia Pana/-ią kompleksowo od stóp do głowy i zastosuje odpowiednie metody terapeutyczne.

Intensywna i zaplanowana praca powinny przynieść efekty!

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień Dobry, proszę zgłosić się do doświadczonego fizjoterpaeuty lub osteopaty z wszystkimi wynikami. Pozdrawiam