Dyskopatia miedzyżebrowa-bóle w klatce

3 odpowiedzi
Witam mam 28 lat mam wykrytą neuralgie między żebrową, objawami są : ból w lklatce piersiowej kłucie, ból prawej ręki, chciałbym zapytać czy można pic kawę i czasem piwko, nad mienie że biorę atarax w dawkah10 mg i 25 mg w ciągu doby, pozdrawiam i proszę o odp
Witam,

neuralgia międzyżebrowa w większości przypadków spowodowana jest którąś z chorób o podłożu autoimmunologicznym (np. guzkowe zapalenie tętnic, toczeń, RZS)- podstawowym leczeniem jest leczenie choroby wywołującej ból.
Atarax jest lekiem o łagodnym działaniu uspokajającym- sugeruje to również psychogenne podłoże zgłaszanych dolegliwości (np. nerwica wegetatywna czyli zespół Da Costy).
Nie przeciwwskazań do równoczesnego picia kawy i przyjmowania ataraxu (choć kawa może nasilać niepokój), jednak nie powinno łączyć się leków uspokajających z alkoholem.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet, specjalista psychiatra, psychoterapeuta gabinetspectrum.pl

Proponuję nie łączyć Ataraxu z alkoholem o tej samej porze. Tutaj nie ma silnej interakcji. Kawę można pić do woli do godziny 16:00. Pozdrawiam. BL
Najlepiej zadawać pytania lekarzowi leczącemu. Jest to pytanie neurologiczne, a nie seksuologiczne. Warto jednak zauważyć, że w trakcie zażywania leków psychotropowych (atarax) nie powinno się pić alkoholu. Jest to zachowanie ryzykowne.
Interakcje z alkoholem są zmienne i zależą od wielu czynników. Zdarza się, że niespodziewana niekorzystna reakcja występuje po którymś dopiero łącznym użyciu.
Są notowane zgony po zażyciu "lek psychotropowy plus alkohol". Albo stany niepokoju z agresją. Na Izbach Przyjęć psychiatrii to widać...
Z punktu widzenia seksuologicznego piwo zawiera lupulinę( z chmielu). która hamuje libido. Dodatkowo alkohol i atarax to niesprzyjająca sprawności seksualnej mieszanka.
Jeśli samopoczucie po kawie jest dobre, to nie ma przeciwwskazań do picia kawy w umiarkowanych ilościach.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.com