Dyskopatia-interpretacja MR

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Jestem po konsultacji neurologicznej, neurolog sugeruje operacje. Wizyta neurochirurgiczna ma się odbyć za rok. Mam bóle odcinka lędźwiowego podczas stania z drętwieniem na lewą stopę.
Mój wynik MR:
Cechy częściowej dehydratacji krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1.
Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5-S1.
Lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego L4-L5, z cechami pękniecie włókien pierścienia włóknistego, uciska nerw L4 w otworze miedzykręgowym .
Przepuklina tylna centralna krążka międzykręgowegoL5-S1, z cechami pęknięcia włókien pierścienia włóknistego, zwęża zachyłki boczne, uciska worek oponowy i korzenie nerwów S1 w zachyłkach bocznych.
Pozostałe krążki międzykręgowe bez dokanałowych i do otworowych przepuklin.
Czy operacja jest konieczna?
Dziekuje Monika
Witam,
operacja jest opcją w leczeniu, jeśli nie ma porażeń może sie Pani rehabilitować
pozdrawiam
Piotr Winkler

Na to pytanie przed chwilą odpowiadałem
To zależy od stwierdzanych objawów i nastawienia chorego - można to operować
Należy poważnie brać pod uwagę leczenie operacyjne. Jednak ostateczną decyzję można podjąć po obejrzeniu badania MR i analizie objawów i ich dynamiki