Dwa tygodnie temu zgłosiłam się do lekarza internisty z objawami: osłabienie organizmu, powracające

1 odpowiedzi
Dwa tygodnie temu zgłosiłam się do lekarza internisty z objawami: osłabienie organizmu, powracające infekcje, wzdęcia i nieprzyjemne gazy po jedzeniu, słabe samopoczucie, początkowo wysypka na twarzy wyglądająca jak trądzik, a później wysypka na całym ciele.
Podejrzewałam candidę, wykonałam wymaz z gardła.
Wynik był następujący; staphylococcus aureus MSSA - szczepy wrażliwe na metycyline, wrażliwe na penicyliny izoksazolilowe, penicyliny z inhibitorami, cefalosporyny I, II,III generacji (oprócz ceftazydymu, cefibutenu, cefiksumu) oraz karbapenemy.
Wyhodowano grzyby drożdżopodobne - pojedyncze kolonie.
Po tygodniu dodatkowo zachorowałam na przeziębienie, które po 3 dniach leczenia paracetamolem i ibuprofenem nie dawało żadnej poprawy. Udałam się do tego samego lekarza. Otrzymałam antybiotyk: Augmentin oraz Nystatynę. Kuracja ma trwać 7 dni. Trwa już 4, niestety nie widzę poprawy w związku z wysypką, która nie wiem czy jest spowodowana przez grzyby czy gronkowca złocistego. Po jakim czasie mogę spodziewać się poprawy? Czy Augmentin z Nystatyną poradzą sobie z tym gronkowcem? Oraz czy powinnam jeszcze dodatkowo udać się do dermatologa by obejrzał wysyp na twarzy i ciele?
Pozdrawiam.
Polecam udać się do dermatologa. Pojęcie „wysypka” niczego nie wyjaśnia i nie musi mieć jednoznacznego związku z infekcją gardła.