Dwa tygodnie temu mnie "przewiało" i od tego czasu odczuwam ból w okolicach lewej łopatki. Nie pomag

3 odpowiedzi
Dwa tygodnie temu mnie "przewiało" i od tego czasu odczuwam ból w okolicach lewej łopatki. Nie pomagają kąpiele w soli jodowo-bromowej, maść końska, maści przeciwzapalne ani maść ketonal. Czy po zastosowaniu maści ketonal mogę spróbować nagrzewania (domową) czerwoną lampą typu sollux? Na ulotce była informacja, aby nie opalać się przez dwa tygodnie po użyciu ketonalu na skórze, stąd wątpliwości.

Ciężko mi wygospodarować czas na wizytę u lekarza, dlatego aby uniknąć bezowocnej wizyty chciałabym się dowiedzieć czy możliwe jest aby lekarz POZ skierował w ramach NFZ na nagrzewanie lampami+prąd? (kilka lat temu miałam podobne przewianie i taki zestaw wykonany przez znajomą osobę, specjalistę, mi pomógł).
Takie "przewianie ' powtarzające się może świadczyć o narastających zaburzeniach funkcji kręgosłupa .Działania doraźne ciepło ,ketonal ,raczej prawidłowej funkcji nie odtworzą .proponuje diagnostykę u fizjoterapeuty ,osteopaty ,badź terapeuty manualnego.Przeciwskazaniem po użyciu ketonalu, ze wzgledu na jego właściwości fotodynamiczne jest wystawianie sie na expozycję promieniowaniaUV

Witam serdecznie.
Najczęściej przyczyną tzw. przewiania jest spazm mięśniowy wynikający z nagłego obkurczenia naczyń krwionośnych do którego doszło w wyniku nagłego lub przedłużonego obniżenia temperatury w otoczeniu danej okolicy ciała (wiatrak, kliamtyzacja, uchylona szyba podczas jazdy). W warunkach domowych polecam wykorzystać po prostu okład ciepłym termoforem i opracowanie danej okolicy o ile to możliwe w formie automasażu np. piłeczką tenisową bo rozluźnić tkanki. Jeżeli to nie pomoże polecam wizytę zdecydowanie bardziej owocną niż w POZ u fizjoterapeuty lub osteopaty.
Pozdrawiam
Robert Hetman
zabiegi w stylu lampy,prądów itd są w porządku, ale pomocniczo. Główną terapią powinna zawsze być fizjoterapia w formie terapii manualnej. Proszę iść do dobrego fizjoterapeuty.