Dwa dni temu byłam na wizycie stomatologicznej (zakładałam korony na moscie na 6 swoich górnych prze

1 odpowiedzi
Dwa dni temu byłam na wizycie stomatologicznej (zakładałam korony na moscie na 6 swoich górnych przednich zebach) p doktor sciagnela korony tymczasowe zaczęła przymierzac docelowy most i go zacementowala były to godziny wieczorne. Nie miałam nic jesc już tego dnia. Rano poszlam umyć zęby żeby zdjąć resztki cementu i jakiegoś "tworzywa" którym był pokryty most. Zauważyłam że z jednej strony most 3 zębów nie dochodzi idealnie do dziąsła jest tam szpara minimetrowa i od środka też czuć ostre krawędzie językiem... Widać że most jest krzywo przyklejony. Dodatkowo czuje dyskomfort podczas jedzenia bo żeby są za długie. Podczas rozmowy nimi stukam i seplenie. Co mogę z tym zrobić? Podczas zakładania nie informowano mnie o niczym. Po założeniu tylko dr powiedziała że za tydzień będziemy szlifowac to co przeszkadza. co mam robić? Wydałam tyle kasy żeby ładnie wyglądały a nadal nie mogę się uśmiechać w pełni. Czy moge zarządzać reklamacji? Ściągnięcia i przyklejania go na nowo? Nie dostałam żadnego rachunku ani nic. Nie wiem co mam robić wizytę bd miała we wtorek
Witam!
Most powinien szczelnie leżeć na filarach a przed zacementowaniem estetyka powinna być zaakceptowana przez pacjenta. Proszę na spokojnie porozmawiać z dentystą o swoich uwagach a na pewno uda się dojść do zgody względem tego co dalej robić z mostem.
Pozdrawiam serdecznie