drętwienie twarzy

7 odpowiedzi
Witam!
Od jakiegoś czasu mam uczucie drętwienia twarzy z prawej strony. po jakimś czasie to ginie i później znów się pojawia.Podobne objawy miałam kiedyś przy bólu migrenowym oraz przy zapaleniu nerwu twarzy. Dodam, że ostatnio bardzo często też bolą mnie ręce, do jakiej specjalizacji lekarza powinnam się udać, albo czy mogę sama zastosować jakieś leki? Czy te objawy które teraz mam mogą mieć związek z przebytymi wcześniej chorobami?? Czy to może mieć związek z nerwobólami, bo też zauważyłam, że jak się zdenerwuję to te objawy się nasilają.
celowe jest EEG i NMR gowy

Szanowna Pani,
wskazana jest konsultacja neurologiczna. Starannie zebrany wywiad, pełne badanie neurologiczne i ew. tzw. badania neuroobrazowe (właśnie aby uzyskać dane dot. związku z przebytymi chorobami). Jeżeli nie wykażą żadnej choroby organicznej wskazana będzie konsultacja u specjalisty zajmującego sie chorobami psychosomatycznymi.
dr Andrzej Żytkowski
Szanowna Pani,wskazana konsultacja w poradni neurologicznej. Proponuję też wykonanie badania przeciwciał przeciw boreliozie. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankieiwcz
Witam. Dolegliwości mogą mieć związek z przebytymi wcześniej chorobami. Warto szczególnie przy nasilającej tendencji spawdzić czy nie jest coś nowego, np. choroba zęba, dziąseł (stomatolog), czy nie jest to jakiś objaw drażnienia ośrodkowego czy obwodowego układu nerwowego (neurolog). Zdenerwowanie także może nasilać nieodczuwalne bez tego czynnika objawy. Pozdrawiam.
Witam.
Myślę, że nie obędzie sie bez konsultacji i diagnostyki neurologicznej.
Pozdrawiam.
Mgj
Witam, diagnostyką zaburzeń czucia na twarzy zajmuje się neurolog. Mogą być to zarówno objawy przebytego zapalenia nerwu jak i również mogą być elementem aury migrenowej czasami również pojawiają się w wyniku stresu, ocena zależy od dokładnego wywiadu, zazwyczaj w takich przypadkach też jest konieczne neuroobrazowanie.
Dzień dobry. Dolegliwości o charakterze nawracającego zapalenia nerwu twarzowego, bólu kończyn wymagają przede wszystkim diagnostyki w kierunku chorób demielinizacyjnych i zapalnych układu nerwowego (stwardnienie rozsiane, neuroborelioza). Powinna pani udać się do neurologa.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.