Drętwienie kończyn górnych.

5 odpowiedzi
Od kilku miesięcy mam problem polegający na tym, że w nocy drętwieją mi ręce (całe, od barków po palce), bez względu na pozycję przyjętą podczas snu. Kilkanaście lat temu stwierdzono u mnie wyprostowanie lordozy szyjnej. Drętwienia występowały sporadycznie, a od około dwóch lat – tylko w pozycji leżenia na boku. Od kilku miesięcy – również w leżeniu na wznak i przy wykonywaniu wielu czynności. Mam siedzącą pracę. Uczęszczam na zajęcia gimnastyczne 4-5 razy w tygodniu (fitness, pilates, stretching), chodzę na masaże. Mam 50 lat. Jaka może być przyczyna drętwień? Co mogę zrobić by zlikwidować drętwienie? Jakie badania i zabiegi powinnam zrobić? Czy pomogą wizyty w kriokomorze?
Dzień dobry. Wygląda na to, że problem jest spowodowany uciskiem na korzenie nerwów kregoslupa szyjnego. Należy zbadać w ktorym miejscu jest cieśń i zmobilizować to miejsce.Polecam terapię manualną i pracę z powiezią.
Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz ale miałem problem z dostaniem się do portalu.
Może to być tzw. Zespół Otworu Mniejszego Klatki Piersiowej. Oczywiście należy przeprowadzić dokładną diagnostykę i wykluczyć inne przyczyny (MR kręgosłupa szyjnego).
Pierwsze dokładna diagnostyka!
Potem leczenie i dobieranie zabiegów.
Myślę, że ćwiczenia, które nie są dobrane indywidualnie i nie jest zdiagnozowany problem przy tak dużej intensywności ( 4-5 razy w tyg) mogą nasilać dolegliwości i pogłębiać problem.
Pozdrawiam
Tomasz Chwastek
Najcześciej problemem drętwienia kkg są problemy szyjnego odcinka kręgosłupa ma to związek z dermatomami w obrębie tego odcinka. Jeżeli stwierdzono wyprostowanie lordozy szyjnej to jest to odpowiedź na pytanie dlaczego kkg drętwieją. Aktywność ruchowa jest jak najbardziej wskazana. Jeżeli chodzi o masaże tutaj bym sobie odpuścił ponieważ problem nie leży w strukturach mięśniowych. Czy występują dodatkowe dolegliwości? Problemy z oddychaniem bóle głowy zawroty szumy uszne??? Najlepiej z problemem udać się do dobrego specjalisty fizjoterapeuty lub osteopaty. Praca w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa jest niiebezpieczna więc odradzam wizyty u kręgarzy itp. Kriokomora czyli krioterapia ogólna to zabieg fizykalny mający ogólny odczyn na organizm. Sam zabieg nie zlikwiduje problemu drętwienia kończyn. Ciężko jest kogoś diagnozować na odległość. Proszę udać się do gabinetu fizjoterapii najlepiej mgr który posiada kurs terapii manualnej lub metody McKenzie.
Witam!! najlepiej zrobić dokładne badanie kręgosłupa np. rezonans magnetyczny, który dokładnie zobrazuje sytuację. Ćwiczenia typu fitness, pilates, stretching nie zawsze wystarczają i pomagają. najprościej zrobić badanie obrazowe nawet np RTG i wybrać się i do neurologa i dobrego fizjoterapeuty, na pewno pomogą. przyczyną drętwień prawdopodobnie są zmiany w kręgosłupie( ciężko stwierdzić po opisie). jeśli chodzi o zabiegi w kriokomorze wszystko zależy od Pańskiej tolerancji zimna- trzeba spróbować i przekonać się na własnej skórze. W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny. Pozdrawiam
Witam serdecznie
Jeżeli występują drętwienia są to tzw parestezje. Trzeba zwrócić uwagę jak te perestezję przebiegają całe ręce wraz z dłońmi, bez dłoni , poszczególne palce w ręce. Zrobić świeże badanie RTG bądź Rezonans odcinka szyjnego. Może być to dyskopatia na poziomie jednym lub kilku oraz określić jej kierunek. Niedobór witaminy B12 może powodować parestezję ale to już z lekarzem trzeba rozmawiać.
Kriokomora - będzie podobny efekt jak z masażem ew ćwiczeniami, mogą załagodzić drętwienie ale jeżeli przyczyna nie zostanie usunięta to one powrócą.
Warto poszukać terapeuty zajmującą się Terapią manualną lub osteopatią.
Jeżeli jest Pani z okolic to zapraszam.
Pozdrawiam.