Dostałam chyba rwę kulszową nagły ból po lewej stronie lędźwia który promieniuje na pośladek i udo a

3 odpowiedzi
Dostałam chyba rwę kulszową nagły ból po lewej stronie lędźwia który promieniuje na pośladek i udo aż palce od stóp mrowieją mam dyskopatię kręgosłupa powysuwane dyski i przepuklinę .W domu miałam jeszcze leki które były ważne a dostałam je od neurologa kiedyś olfen uno neurovit wzięłam i czuję dużą ulgę czy mogę neurovit łączyć z olfenem????Bo nigdy tak nie robiłam w ogóle biorę bardzo mało leków przeciwbólowych gdyż boję się żeby nie zniszczyć żołądka biorę do tego oczywiście probiotyk osłonowy .Mam 44 lata i pierwszy raz mam coś takiego miewałam różne bóle ale jestem aktywna ćwiczę codziennie chodzę dwa razy do roku na rechabilitacyjne zbiegi niewiem od czego mógł mi wejść tak nagły ból i tylko stanęłam przy szafie chciałam powiesić bluzkę i w tym momencie mnie złapał nie mogłam dojść do łóżka.
Dzień dobry, proszę się udać na wizytę do fizjoterapeuty, który zdiagnozuje źródło problemu. Leki przeciwbólowe to tylko maskowanie objawów i nie są dobrym wyjściem na dłuższą metę. Proszę pamiętać aby w miarę możliwości w dniu wizyty powstrzymać się od leków przeciwbólowych, aby badanie w gabinecie było jak najbardziej rzetelne.
Pozdrawiam serdecznie

Najczęstszą przyczyną rwy kulszowej (bólu schodzącego w dół po nodze, na przebiegu nerwu kulszowego) jest ucisk na nerw przez przepuklinę krążka międzykręgowego. Nieleczona lub leczona niewłaściwie (objawowo gdy są możliwości terapii oddziaływującej na przyczynę dolegliwości) przepuklina ma tendencję z czasem do powiększania aż w pewnym momencie powiększa się na tyle że uciska na nerw co skutkuję pojawieniem się np. rwy kulszowej. Sugeruję udać się do fizjoterapeuty, najlepiej specjalizującego się mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa (np. metoda McKenziego). Przyjmowanie leków przeciwbólowych maskuje symptomy i może doprowadzić do sytuacji w której przepuklina będzie tak duża, że wyprowadzenie metodami zachowawczymi będzie bardzo trudne lub nawet do sytuacji, w której najlepszym rozwiązaniem będzie operacja. W pierwszej kolejności jednak najlepszym kierunkiem jest specjalista - fizjoterapeuta.
Sugeruję wizytę: Metoda mckenzie - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Pozdrawiam!