Dosłownie torpeduje jakieś swoje sukcesy nigdy nie wierzyłem i nie wierzę w siebie uważam że jestem

1 odpowiedzi
Dosłownie torpeduje jakieś swoje sukcesy nigdy nie wierzyłem i nie wierzę w siebie uważam że jestem głupszy od innych na nic nie zasłużyłem a to co mam to kwestia przypadku. Nie odczuwam radości dosłownie z niczego jest we mnie zero optymizmu drobny problem to dla mnie ściana nie do przejścia dodatkowo dochodzi nienawiść do samego siebie do tego stopnia że irytuje mnie dźwięk mojego oddechu. Ponadto się okaleczam i niszczę swoje ciało i paradoksalnie ćwiczę ale tylko po to żeby dobrze wyglądać na stole sekcyjnym. Nie widzę niczego w jasnych barwach lubię ciemnosc dlatego gdy jestem sam nie włączam światła. I lubię samemu psuć sobie humor nawet jak czasami mam dobry. Próbowałem sobie ostatecznie coś zrobić ale i to spartaczylem może za słaba petla. Bylem na 4 terapiach ale się nimi stresowałem więc skończyłem spotkania. Wszystko robię wbrew sobie. I nawet nie wiem czy chce coś zmieniac bo boje się zmian.
Zrozumiałe jest to że każda zmiana związana jest ze stresem, niepewnością, czujemy się zagrożeni bo wpływamy na nowe nieznane nam wody i zaczyna nas to przerażać wiec wolimy zostać w niefajnym niewygodnym obskurnym porcie bo pomimo tego że ten port, to miejsce jest okropne i przytłaczające ale jest nam znane wiec w jakimś stopniu bezpieczne. Z tego co Pan mówi wnioskuje że nie tylko występuje u Pana bardzo niskie poczucie własnej wartości ale tez nastroje depresyjne. Widać że jest Pan przepełniony smutkiem, żalem, złością ...ale jest tam też trochę siły i nadziei skoro napisał Pan o swoim problemie.
Terapia jest jak najbardziej wskazana by na spokojnie i powoli zbudować siebie od nowa.