Dobry wieczór, piszę do Państwa, z nadzieja na uzyskanie porady jakie odpowiednie kroki podjąć, aby

2 odpowiedzi
Dobry wieczór, piszę do Państwa, z nadzieja na uzyskanie porady jakie odpowiednie kroki podjąć, aby dobrze zdiagnozować problem u mojej córeczki. Niedawno zauważyłam, że źrenice w oczach córki różnią się wielkością. Być może, wcześniej nie zauważyłam tego, ponieważ niemowlę nie łapało tak długiego kontaktu wzrokowego. Z początku pomyślałam, ze mógł być to skutek upadku z łóżka - ok. 1 ms temu. Wówczas, tego dnia bacznie obserwowałam corke i nic niepokojącego nie zauważyłam. Dlatego sprawdziłam galerie zdjęć. I teraz kiedy wiem, ze ta różnica jest, to wyraźnie potwierdzają ja zdjecia długo przed upadkiem i z tego co zaobserwowałam mała ma taką anomalie od pierwszych dni. Corka niestety urodziła się przy użyciu próżnociągu, było to konieczne ponieważ akcja serca ustawała. Z początku malutka nie płakała, nie ruszała się , ale na szczęście po chwili było wszystko okej - dostała 9/10. Trzy dni później robiono jej usg przezciemiączkowe i wszystko podobno wyszło bez zarzutów. Pierwsze 1,5 tyg były spokojne , następnie nocne płacze (prawdopodobnie kolki) do ok 3,5 miesiąca . Wizyta u fizjoterapeuty potwierdziła wzmożone napięcie mięśniowe , ćwiczyliśmy je - była delikatna różnica między lewa a prawa strona . Lewa była troszkę aktywniejsza . Z tym także sobie poradziliśmy. Córeczka ma 7 miesięcy i wszystko jest super . Już dawno zauważyłam u córki nierówność główki, jakby jedna ze stron jest bardziej wypukła nad uchem . Pediatra nas uspokoiła, ze to normalne. Lecz teraz kiedy zauważyłam problem w źrenicach , bardzo się martwię, ze może to mieć związek z vecum, a przy tym jakieś przykre konsekwencje. Bardzo proszę o porady specjalistów , co w tej sytuacji najlepiej zrobić , jakie podjąć kroki? Jutro mam zamiar dzwonić do przychodni i umówić się do lekarza rodzinnego, ale boje się znów usłyszeć, ze to normalne. Dostałam informacje od znajomych, ze w przypadku takiego porodu zawsze konieczne jest kolejne usg potwierdzające po jakimś czasie ( ja takiej informacji od lekarzy nie uzyskałam) . Polecono mi również wizytę u osteopaty , fizjoterapeuty i okulisty . Z góry bardzo dziękuje za każda cenna poradę.
Głowa dziecka ma prawo wykazywać plagiocefalie po Vacum, do 12 miesiąca kości czaszki nie maja pełnego zrostu więc jest szansa na wyrównanie się główki. Należy wykluczyć kraniosynostoze. Ewentualnie rozszerzyć diagnostykę.Wizyta u osteopaty powinna pomóc.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zastosowanie Vacum ma możliwość pozostawienia po sobie wpływu na zmianę napięć całego systemu powięziowego w ciele niemowlaka - z czym jak czytam dużo było już robione. Plagiocefalia może być tego składową i w tej kwestii jak najbardziej zgłosić się do osteopaty który będzie mógł skontrolować główkę przez np pomiar kraniometrem wielkości wady czy będzie możliwość leczenia manualnego. Opisany problem nierówności źrenic jak najbardziej skonsultować w pierwszej kolejności z okulistą. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.