Dobór tabletek antykoncepcyjnych. Badania

4 odpowiedzi
Witam serdecznie,
chciałabym się dowiedzieć jakie badania należy wykonać przed wizytą u ginekologa mającą na celu wybór tabletek antykoncepcyjnych. Chciałabym również aby tabletki pomagały w walce z trądzikiem - czy to wpływa na badania które mają być przeprowadzone.
Witam,
najwłaściwiej byłoby zgłosić się do ginekologa na badanie i przedstawić swoje preferencje co do tabletki;lekarz wykona badanie specjalistyczne i zaleci konieczne badania laboratoryjne.Dobór tabletki z pewnością będzie wtedy trafny.

W doborze składu hormonów do antykoncepcji hormonalnej podstawowe znaczenie ma wywiad lekarski zebrany przez lekarza prowadzącego. Ważne jest badania ginekologiczne wraz z cytologią szyjki macicy, usg przezpochwowe narządu rodnego i bardzo ważne zawsze BADANIE PIERSI !!! W przypadku trądziku warto włączyć lek o działaniu antyandrogennym , czyli zmniejszającym stężenie we krwi męskich hormonów płciowych. BD
Witam,

morfologia, TSH, Aspat, Alat, układ krzepnięcia, glukoza na czczo (czyli bez jedzenia i picia 6-8h).
Nie ma znaczenia czy tabletki mają być stricte antykoncepcyjne czy do "zadań specjalnych" - badania są takie same.
Znaczenie miałby fakt czy Pani chce diagnozować trądzik czy tylko przyjmować tabletki antykoncepcyjne z powodu trądziku (wtedy powyższe wystarczą).

Pozdrawiam.
Witam. Generalnie dobór antykoncepcji nie wymaga wykonywania wcześniej badań. Jeżeli w trakcie rozmowy z Panią lekarz dojdzie do wniosku, iż występują u Pani jakieś objawy sugerujące nieprawidłowości i badania dodatkowe będą mu potrzebne to na pewno je zleci. Pozdrawiam.