Długa historia w skrócie. Po częstych infekcjach zatokowych skierowano mnie do laryngologa w uk, tut

3 odpowiedzi
Długa historia w skrócie. Po częstych infekcjach zatokowych skierowano mnie do laryngologa w uk, tutaj mieszkam
. Zrobiona mi tomografie i badanie endoskopem i podobno nie ma zmian. Dostałam spray beconase( sterydy na alergie itd) . Miałam go brać całe życie, bo podobno mam prawdopodobnie niedroznosc nosa spowodowaną alergią.
Po 3 miesiącach zaczęłam się po nim źle czuć, palpitacje serca i uczucie trzesawki .
Odstawiłam i zaczęłam robić sobie inhalacje, używać spray z soli morskiej itd. W między czasie zrobiłam badanie na alergie i nic nie wyszło. Nie miałam jakiejś dużej infekcji przez około 5 miesiecy( chociaż uczucie zatkanego nosa było )
W styczniu mała infekcja, w lutym też no i w marcu już na całego. Wydzielina spływala po gardle, nie mogłam nic przez nos wysmarkac. Od paru dni zaczęłam brać inny steryd Flixonase, dany mi przez lekarza w zastępstwie. Jak długo mam to stosować? Nie chce za długo żeby znów nie mieć problemów. Chciałabym tylko zaleczyc tą infekcje....
Czy potrzebny mi antybiotyk? Nie mam gorączki.
Do laryngologa nie dostanę kolejnego skierowania, dopiero jak ten steryd by nie zadziałał.
Dziwny kraj...
Proszę o odpowiedź
Należy sprawdzić przegroda nosa jest prosta i czy nie blokuje,drożności nosa, jak równiez czy nie ma przerostu małżowin nosowych.Z leków można dołączyć Cirrus 2x1 tabl. wykonać wymaz z nosa.

Witam , przede wszystkim dziwne ze bez zmian w CT zatok wykonano endoskopię zatok . Skoro jednak była zrobiona endoskopia tzn ze nic nie znaleziono . Jeśli chodzi o steryotetapiw donosowa to przy obrzęku śluzowej działa dobrze pod warunkiem dłuższego stosowania . Jeśli chodzi o Flixinase to działa krótko . Ja ze swojego doświadczenia proponuje przyjmować Nasonex 1 raz dziennie po 2 dawki do każdego otworu nosowego .
Po prostu przyjedź.