dlaczego moje dzieci zachowują się jak by się nienawidziły?

1 odpowiedzi
Witam. Mam dwóch synów w wieku 9 i 11 lat. Już od jakiegoś czasu nie mogę sobie poradzić ich zachowaniem wobec siebie nawzajem. Wiem że dzieci w tym wieku a szczególnie chłopcy często się kłócą, a przynajmniej tak się mówi, ale to co się między nimi dzieje nie jest normalne. Starszy syn ciągle dokucza młodszemu, mówi że się go wstydzi, nienawidzi jak on sobie coś podśpiewuje, ciągle go bije, nie słucha kiedy ten chce mu coś ważnego opowiedzieć, wręcz się wścieka i mówi ze go to nie interesuje, że to dziecinne, przeszkadzają mu jakieś drobiazgi nie tylko te związane z bratem. Zawsze kiedy mają coś wspólnie zrobić to jest awantura między nimi. Najczęściej tak jest już od przyjścia ze szkoły. Kiedy próbuje z nim rozmawiać to mówi najpierw że on go strasznie wkurza a potem że nie wie czemu tak jest. Dodam że chłopcy mają jeszcze młodszą siostrę (1 i pół roku), obydwoje mają z nią bardzo dobry kontakt. My z mężem nie jesteśmy małżeństwem kłutliwym chociaż byliśmy. Jeszcze dwa lata temu mieliśmy wiele problemów ale teraz wszystko nam się układa, więc nie wiem już jaka może być przyczyna, może jednak robimy coś źle, proszę nam pomóc.
Kłótnie między rodzeństwem są absolutnie normalne, ale zasiegnęłabym opinii psychologa dziecięcego- mogę polecić w Trzebnicy Panią Magdalenę Gworys i Panią Edytę Dziurman.