Czy zniesienie lordozy szyjnej można wyleczyc?

Witam, mam 26 lat. Od kilku miesięcy zmagam się z bólem w odcinku szyjnym i prawego barku. Lekarz rozpoznał zniesienie lordozy szyjnej. Jestem już po drugiej rehabilitacji, tj. terapii manualnej, laserach i jonoforezie, prądach TENS. W domu wykonuję ćwiczenia zlecone przez fizjoterapeutę, zakupiłam także szwedzką poduszkę ortopedyczną. Mimo to, podczas zwykłych czynności, nawet dłuższego chodzenia, ból powraca, szczególnie nasilony w stawie obojczykowo-barkowym i w szyi. Czy ma Pan jakieś rady, co może pomóc, gdzie mam się udać i czy można to wyleczyć? Bardzo proszę o odpowiedź.

mgr Przemysław Kowalski
mgr Przemysław Kowalski Fizjoterapeuta Łódź
Tak można temu zaradzić. Zapraszam na konsultacje. Pozdrawiam Przemek

mgr Paweł Czarnocki
mgr Paweł Czarnocki Fizjoterapeuta Kraków
Nie wiem jak długo trwa terapia, ale jeśli po 3-4 wizytach nie ma odczuwalnego efektu to sugeruję zmienić technikę. Jest wiele, skutecznych technik fizjoterapeutycznych. Proszę spróbować: youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

mgr Bartosz Żbik
mgr Bartosz Żbik Fizjoterapeuta, Terapeuta Poznań
Witam. Zniesienie lordozy to nie choroba tylko ocena posturalna. Nie jest to jednoznaczne z bólem. W Pani przypadku należy sprawdzić napięcia mięśniowe, ruchomość stawów i zacząć ukierunkowaną terapię manualną.
Zapraszam na wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie