czy złamanie kompresyjne kręgosłupa lędzwiowego jest uleczalne.Chodzi o moją mamę.Ma obecnie 79lat.j

2 odpowiedzi
czy złamanie kompresyjne kręgosłupa lędzwiowego jest uleczalne.Chodzi o moją mamę.Ma obecnie 79lat.jest od 30lat po operacji na panewkę biodrową.właściwie ta operacja na chwilę obecną nic nie znaczy.Od tygodnia ,podczas pobytu w szpitalu w Siedlcach, dowiedziała się,że ma takie złamanie .Dostała gorset i przestała chodzić.Odebrałam mamę ze szpitala i leży bo uważa że się jej złamie kręgosłóp.Mamy skierowanie na ortopedię ale ona twierdzi że już nic nie można zrobić.Czy faktycznie nie ma żadnego ratunku aby chociaż mogła siedzieć
Oczywiście że jest ratunek.
Przy takim podejściu najlepiej udać się na wizytę albo poprosić o wizytę domową lekarza, aby wszystko mamie wytłumaczył. W innym przypadku dojdą jeszcze problemy z układem krążeniowo-oddechowym.
Jeśli zablokuje się psychicznie to na siłę nic się nie osiągnie.

Oczywiście, że da się coś z tym zrobić. Po pierwsze istotną sprawą jest czy mama ma osteoporozę i jeżeli tak to jak dużą. Złamania kompresyjne są dosyć częste, wiele osób nawet nie wie, że takowe miało. Gorset i leżenie nie wyleczą mamy tylko sprawią, że będzie osobą niepełnosprawną, w 100% uzależnioną od osób trzecich. Trzeba zacząć mamę powoli aktywizować. Na początek ćwiczenia izometryczne, aby mięśnie wzmocniły się na tyle, żeby można było odrzucić gorset. Polecam umówić sobie fizjoterapeutę na wizytę domową.