Czy z przemocą w domu mozna sobie poradzic?

4 odpowiedzi
Witam, Pani Doktor. Mam pewien problem, z którym nie mogę sobie poradzić od dłuższego czasu, a mianowicie chodzi o przemoc w domu i brak zrozumienia przez innych domowników. Czuję się sama i opuszczona. Nie wiem co robić i jak sobie z tym poradzić.
Inne formy radzenia sobie wyróżniamy dla ofiar i sprawców przemocy. Sprawca jednak dużo rzadziej niż ofiara czuje potrzebę poszukiwania wsparcia. Formy pomocy, które są do Pani dyspozycji to: psycholog, Policja, Prokuratura, Pomoc Społeczna, Zespół Interdyscyplinarny, Służba Zdrowia w przypadku urazów fizycznych, Niebieska Linia, Telefony Zaufania, Prawnicy, Ośrodki Pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W związku z tym, że na portalu znanylekarz nie można dodawać w wypowiedziach numerów telefonów nie mogę podać ich Pani tutaj. Może je Pani znaleźć w internecie. Jeżeli zacznie Pani od konsultacji psychologicznej, specjalista pomoże Pani stworzyć tak zwany plan bezpieczeństwa oraz poinformuje dokładnie o rodzajach pomocy i sposobach radzenia sobie w zależności od rodzaju przemocy ( fizyczna, psychiczna, seksualna, ekonomiczna).
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,
Jeśli jest Pani świadkiem lub ofiarą przemocy proszę skorzystać z pomocy telefonicznej Niebieskiej Linii (nr tel w internecie pod hasłem Niebieska Linia) czynnej pon - pt od godz 12 -18, soboty - ndz od 10 - 16. Może także Pani zgłosić się do najbliższego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. W takich ośrodkach są dyżury psychologiczne, na które można w trudnej sytuacji zgłosić się bez uprzedniego rezerwowania wizyty. We Wrocławiu polecam Ośrodek przy ulicy Podwale 13. Wsparcie może otrzymać Pani także w Ośrodkach Pomocy Społecznej. W skrajnie trudnych sytuacjach zawsze pozostaje zgłoszenie się na najbliższy komisariat policji. Proszę poszukać wsparcia.
Witam :)
Cieszę się że zgłasza się Pani po pomoc, bo to pierwszy i najważniejszy krok na drodze do poradzenia sobie z przemocą. Przemoc jest poważnym zaburzeniem w relacjach międzyludzkich i może prowadzić do izolacji, obniżenia poczucia własnej wartości oraz zmniejszać umiejętność podejmowania decyzji. Trochę Pani pisze o takich właśnie skutkach, które Pani u siebie obserwuje. W Polsce istnieje sieć Punktów Konsultacyjnych dla osób dotkniętych problemem przemocy. Pod tym linkiem znajduje się wyszukiwarka oraz wiele ważnych informacji dotyczących przemocy niebieskalinia.pl/pomoc/instytucje/. Zapraszam Panią do zgłoszenia sie do Punktu najbliższego Pani lub proszę zadzwonić pod bezpłatny numer Niebieskiej Linii gdzie specjaliści czekają na telefon od Pani aby pomóc w rozwiązywaniu Pani problemów. Oczywiście może Pani tez zgłosić się do najbliższego psychologa po poradę co robić w Pani konkretnej sytuacji.
Witam serdecznie,
zdecydowanie potrzebuje Pani wsparcia i pomocy. Zachęcam do zgłoszenia się do ośrodka dla ofiar przemocy domowej w Pani okolicy bądź konsultację z psychologiem/ psychoterapeutą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
M.C.