Czy w ciąży można używać siemienia lnianego? Mam okropne bóle pod mostkiem w okolicach żołądka, cały

2 odpowiedzi
Czy w ciąży można używać siemienia lnianego? Mam okropne bóle pod mostkiem w okolicach żołądka, cały czas wzdęty brzuch i wyprużniam się co dwa trzy dni i jestem w pierwszym trymestrze ciąży. Lekarz polecił Reni na zgagę.
Siemię lniane jak najbardziej może Pani używać. Najlepiej zmiksować nasiona i dodawać do potraw. Na zaparcia dobrym pomysłem są zielone koktajle pite codziennie na bazie mleka kokosowego warzyw liściastych i owoców. Życzę szczęśliwego rozwiązania :)

Siemię lniane jest jak najbardziej wskazane dla kobiet w ciąży. To na co warto zwrócić uwagę, to wybierać siemię lniane w nasionach, a nie gotowe zmielone. Siemię zawiera sporo kwasów tłuszczowych wielonasyconych. W momencie kiedy kupimy już siemię zmielone jest wyższe ryzyko, tego że kwasy tłuszczowe, mogły się częściowo utlenić. Gotowe siemię lniane w sklepie mogło stać dość długo.

Siemię lniane można przygotować sobie w formie kleiku, czyli zalanie go wodą i odczekanie, aż napęcznieje lub dodanie go w formie zmielonej, do koktajli, sałatek, czy zwyczajnie jako posypka na kanapkę.

Przy zaparciach koniecznie trzeba zadbać o ilość wypijanej wody. Przy zwiększeniu błonnika w diecie jest ona konieczna.

Pozdrawiam
Milena Olaszewska