Czy to nerwica alkocholowa ??

3 odpowiedzi
Witam.Od prawie roku mysle nad wizyta u lekarza psychiatry poniewaz leczenie przez lekarza rodzinnego nic nie daje, prosze o utwierdzenie mnie ze taka jest mi naprawde potrzebna .Pracuje w firmie od 15 lat ktora naraż mnie na bardzo duze stresy ,nerwową atmosfere itd nie zmieniam pracy poniewaz zarabiam naprawde dobrze dlatego jakoś mecze sie w swiadomosci ze trace zdrowie mam na utrzymaniu 5 osobowa rodzine. W roku 2016 siedzialem dosć długo w domu(8 miesiecy) z powodu ciezkiego złamania ,nie ukrywam ze pozwalalem sobie popijac alkochol ,bylo to roznie 200 plus 2 piwa dziennie w weekend tez roznie bywalo czasami do upadlego ale tez potrafie stanowczo powiedziec nie !! wiem bo nie raz taka sytuacja miała miejsce.Tak wiec po malym maratonie kiedy to zaczołem pracowac alko.poszło na bok oczywiscie zdarzalo sie piwko po pracy.Po pewnym czasie zaczeło sie ze mna dziac cos z czym nie moge sobie poradzic. Nadcisnienie ktore lecze i poki co jest dobrze.Wstaje rano jest ok po okolo godz.zaczyna mnie ogarniac potezny lęk caly dretwieje mysle ze zaraz zejde albo strace przytomność,chce mi sie wymiotowac ,tetno wysokie itd wezme 2 x 25mg hydroksyzyny lub 1x0.5 alpragen i przechodzi ale po jakims czasie powraca .Wieczorem
kiedy klade sie spac dzieje sie ze mna cos nad czym juz wogole nie mam kontroli ,,moge byc spiacy, oczy sie zamykaja a moja glowa podskakuje na poduszce wydawajac z siebie rozne glosne odglosy ,reka sama uderza mnie w klatke piersiowa i jest tak co dzien od 8 miesiecy nawet kiedy biore leki na spanie czy uspokojenie czuje w gardle ze zalewam sie slina caly czas musze ja przelykać chociaz wiem ze takiej potrzeby nie ma.nie radze sobie z tym! czesto wstaje i mysle ze popadne w jakas depresje Zaznaczam ze juz nie pije alkocholu w takich ilosciach jak wczesniej 2 -3 piwa w tyg.Co robic ? Bylem u kardiologa wszystkie badania ok neurolog oprocz EEg ktorego nie robilem tez nic nie stwierdzil !!! czy to nerwica ??? bralem przez pol roku Citabax, przed snem 1x 25 mg hydroksyzyny ,lub clonazepam doraznie Alpragen po ktorym przez dwie godz.bylo ok potem powracaja ataki ,cały czas to samo nic nie pomaga, tragedia z zasypiniem mysli przed polozeniem sie wracaja piętnują leki i tyle z mego snu.Zaznacze ze kiedy juz usne spie dobrze ..Czy przez ten maraton wpedzilem się w jakąś chorobe alkocholową ? Gdzie szukać pomocy ?
Opisuje Pan nadmierne spożywanie alkoholu oraz przewlekłe przyjmowanie leków uspokajających o właściwościach silnie uzależniających (Alpragen, Clonazepam). Co więcej, długotrwale zażywane, leki te mogą, po chwilowym uspokojeniu, nasilać nawet lęk, co jest spotęgowane przez spożywany alkohol.
Zachęcam do niezwłocznej konsultacji w Poradni Leczenia Uzależnień oraz konsultacji u lekarza psychiatry.

Przepraszam, że nie mogłem wcześniej odpowiedzieć. Nie ulega wątpliwości, że trzeba będzie się wspierać lekami, ale przede wszystkim terapia. Zapraszam.
Witam,
wizyta w gabinecie lekarza psychiatry na pewno jest bardzo wskazana. Dopiero wtedy będzie możliwe postawienie właściwej diagnozy i rozpoczęcie procesu leczenia. Nadużywanie alkoholu może mieć charakter objawowy, mówi się wtedy o tzw. "samoleczeniu" alkoholem, ale to, czy są spełnione kryteria uzależnienia pokaże dopiero dokładny wywiad. Może się okazać, że będzie tez potrzebna wizyta u terapeuty uzależnień.