Czy to może być chłoniak?

1 odpowiedzi
Witam. Troszkę się rozpiszę żeby przedstawić swój problem. A więc tak: Mam 28 lat, ogólny stan zdrowia dobry, nie odczuwam zmęczenia mimo dość ciężkiej pracy fizycznej 5 dni w tygodniu. Śpię dziennie po 6-8 godzin i to mi w zupełności wystarcza do normalnego funkcjonowania. Posiłki jadam nieregularnie, 3 lata temu zmieniłem kraj zamieszkania i od wtedy zacząłem tracić na wadze z 85 kg na 80 w chwili obecnej. Mniej więcej od około 2 lat, może trochę więcej mam na szyi kilka zgrubień, które nie znikają, nie zmniejszają się ani raczej nie zwiększają. Przez długi czas nie przejmowałem się tym faktem ale ostatnio postanowiłem wykonać badanie usg i wyszło, że są to powiększone węzły o rozmiarach: 5 mm, 8 mm, 10 mm, 14 mm po stronie lewej i 6 mm, 10 mm, 12 mm po stronie prawej. Do tego w opisie: ślinianki przyuszne i podżuchwowe prawidłowe. Pani doktor wykonująca badanie powiedziała, że nie powinienem się tym martwić bo to nic poważnego, wspomniałem jej że mam również dwa dość nieduże (ok 10 mm wg mnie) zgrubienia w prawej pachwinie to powiedziała, że jestem szczupły i dlatego wszystko jest tak wyczuwalne. Pani doktor zapytała czy mam problemy z zębami, co potwierdziłem i tym też argumentowała te powiększone węzły. Jednak jej opinia mnie nie uspokoiła i zacząłem czytać w internecie na ten temat. Wszystkie ślady idą w jedną stronę CHŁONIAK!!! Dla potwierdzenia stwierdziłem u siebie objawy charakterystyczne dla tej choroby: nocne poty - bardzo rzadko i nie są intensywne ale pojawiły się (2-3 razy przez rok), utrata wagi - 5 kg w 3 lata, przez ostatnie 2-3 miesiące swędzenie głowy, dość częste infekcje górnych dróg oddechowych - zwłaszcza zimą po spożywaniu napojów, zaburzenia czynnościowe układu pokarmowego - bóle brzucha po zjedzeniu np ziemniaków, które kiedyś w ogóle u mnie nie występowały. Nie odczuwam zmęczenia, nie mam gorączki, nie kaszle. Do badania USG wykonałem również podstawowe badania krwi. Większość wyników w normie: OB 2 mm/h, CRP ilościowo <1 mg/l, płytki krwi 183, ŻELAZO 48,9 przy minimalnym poziomie 65 i to mnie bardzo zmartwiło, dodam, że pół roku temu żelazo miałem na poziomie 63,8. Więc spadek dość spory. Nie odczuwam żadnych oznak anemii!! OB i płytki krwi takie same pół roku wcześniej. Proszę o poradę i potwierdzenie lub zaprzeczenie, że to może być chłoniak. Wolę wiedzieć na czym stoję, żeby nastawić się na ewentualną walkę z tą chorobą. Same słowa o konieczności wykonania dodatkowych badań nic mi nie powiedzą. A potwierdzenie, że to może być chłoniak nie złamie mnie psychicznie więc proszę o szczerość.Pozdrawiam
Dzień dobry. Myślę, że raczej szukałbym przyczyny infekcyjno-zapalnej. Najczęściej chłoniak rozwija się szybciej i węzły chłonne sukcesywnie się powiększają, może pojawić się anemia, osłabienie, wyniszczenie. Objawy Pana mogą odpowiadać wielu innym chorobom niż chłoniak a węzły chłonne nie są zbyt duże. Ważne w badaniu usg węzłów chłonnych jest to czy mają one prawidłową strukturę tzn. wnękę i korę czy też zatartą strukturę. Ja najpierw proponowałbym wyleczyć zęby i wykluczyć inne przewlekłe stany zapalne a później sprawdziłbym tarczycę /TSH, FT3, FT4, anty-TPO i anty-TG/, choroby zakaźne /toksoplazmoza, cytomegalia, mononukleoza/ oraz choroby autoimmunologiczne /profil ANA3/. A jeśli te wyniki okażą się prawidłowe - zapraszam do gabinetu. MK
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.