Czy to już choroba?

3 odpowiedzi
Witam,

Zacznę od tego,że jestem jeszcze bardzo młodą osobą.Często docierały do mnie komentarze na temat mojego,rzekomo dziwnego zachowania,zarówno od rodziców jak i znajomych(z czym ja się nie zgadzałam ).Problem polega na tym,że następuje ''klik'' i jestem inną osobą.Z osoby ciepłej,radosnej,towarzyskiej i uśmiechniętej zmieniam się w odludka i płaczkę.To zmienia się kilkakrotnie w ciągu doby.W zależności od tego jaką teraz jestem osobą zmienia się postrzeganie świata,zainteresowania czy nawet rodzaj muzyki jaki słucahm.Ostatnimi dniami,będąc w tej negatywnej postaci zażyłam sporą dawkę leków nasennych (moja mama leczy się na depresje,lekarstwa należą do niej),nie nazwę tego próbą samobójczą,ale miałam natrętne myśli i przeświadczenie o beznadziejności świata.Gdy w pozytywnej odsłonie cieszę się życiem i aktywnie z niego korzystam.Moje zmiany widoczne są także w postrzeganiu osób i tu sprawa staje się kłopotliwa.W ''dobrej'' odsłonie wiem co czuję do bliskiej mi osoby,w przeciwnym typie chcę zerwać relacje i doprowadzam do sprzeczek.Chwilami mam niekontrolowane napady śmiechu,wpatruję się w coś bez sensu albo nie reaguje jak ktoś do mnie mówi,staję się wulgarna,chcę skrzywdzić siebie albo innych,mam chęć bycia złą,czuję się wypłukana z uczuć.Czuje jakbym miała dwie osobowości.W wieku przedszkolnym byłam na wizycie u psychologa z powodu wykluczenia ojca z rodziny i napadów agresji,nigdy więcej u psychologa nie byłam.Moje pytanie brzmi,czy konsultacja z psychologiem jest konieczna i czy mówimy tu już o jakiejś dolegliwości?
Witam,
Trudno jest mi jednoznacznie stwierdzić, wyłącznie na podstawie samego opisu, na jakiego rodzaju dolegliwość Pani cierpi. Uważam jednak, że opisane przez Panią objawy są na tyle niepokojące, że warto skonsultować się ze specjalistą. Brak reakcji może bowiem przyczynić się do nasilenia i utrwalenia problemu. Dodatkową korzyścią z wizyty może być także uzyskanie odpowiedzi na postawione przez Panią pytanie o rodzaj zgłaszanych trudności.

Z pewnością warto skonsultować się ze specjalistą i dokonać diagnozy, jak również dowiedzieć się co można zrobić i jak sobie poradzić. Sama podkreślasz, że sytuacja jest dla Ciebie kłopotliwa, więc trzeba coś zmienić, a psycholog Ci w tym pomoże. Trzymam kciuki
Z objawów jakie opisujesz wnioskuję, że wizyta u psychologa lub psychoterapeuty jest nieunikniona, trzy wizyty diagnostyczne powinny dać odpowiedź na nurtujące Ciebie pytania. Pozdrawiam Jolanta Iwanowska
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.