czy to jest cukrzyca typu 2

4 odpowiedzi
witam
w dniu wczorajszym robiłam badanie obciązenie glukozą 75 g krzywa cukrowa i insulina 3 pkt
Mam dopiero za pare tygodni wizytę chciałam sie dowiedzieć czy to jest cukrzyca nie podoba mi się wysoka insulina i glukoza podwyższona proszę o pomoc poniżej podaje swoje wyniki.
glukoza na czczo 85 mg/dl zakres 70-99
glukoza po 1 godz 190 mg/dl
glukoza po 2 godz 170 mg/dl
insulina przed obciążeniem 37,8 zakres 2,6 -24,9
insulina po obciążeniu po 1 godz 387,0
insulina po obciążeniu po 2 godz : 552,0
Proszę o podpowiedz od czego zależy ,że jest tak bardzo wysoka insulina i glukoza wysoka
czekam na odpowiedz
Aleksandra
Dzień dobry. To jeszcze nie jest cukrzyca. Wyniki wskazują na insulinooporność dużego stopnia i nieprawidłową tolerancję glukozy (stan przedcukrzycowy). Stan ten wymaga pilnej interwencji, rozpoczęcia leczenia dietetycznego, zwiększenia aktywności fizycznej oraz wdrożenia leczenia za pomocą leków zmniejszających insulino oporność Pozdrawiam serdecznie

Dgn.: stan przedcukrzycowy, insulinooporność
Po dokładną poradę proszę udać się na wizytę osobiście do lekarza, bo jest ona możliwa po zbadaniu Pani i zebraniu szczegółowego wywiadu.
krzywa cukrowa wskazuje na stan przedcukrzycowy (2h - 170 mg/dl), wysoka insulina wynika z insulinooporności (jest do tego wtórna). Wyniki badań wymagają włączenia leczenia dietetycznego i ewentualnie farmakologicznego, proszę zgłosić się do diabetologa
Można u Pani rozpoznać stan przedcukrzycowy zwany nietolerancąa glkukozy. . Oznaczanie wydzielania insuliny nie ma żadnego znaczenia i sensu i nie wnosi nic poza kosztami do rozpoznania. Wykonywanie tego oznaczenia w celu diagnostyki cukrzycy jest zbędne i niepotrzebne.